08 Şubat 2018 11:03

Benzinin litresine gece yarısı 16 kuruş indirim geliyor 

Ocak ayında bir hafta içinde 22 kuruş zamlanan benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 16 kuruş indirim gelecek.

Paylaş

Petrol fiyatlarındaki düşüşlere bağlı olarak, benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 16 kuruş indirim gelirken, motorinde fiyat değişikliği beklenmiyor.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'ndan yapılan açıklamada, "Cuma gününden geçerli olmak üzere Benzin grubunda 16 kuruş fiyat indirimi beklenmektedir. 8 Şubat - 9 Şubat tarihlerinde motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor" denildi.

Türkiye'nin de akaryakıt fiyatlarını belirlemede ölçüt olarak kullandığı Brent hampetrolün varil fiyatı 70.2 dolardan yüzde 6.8 düşüşle 65.42 dolara kadar geriledi. Benzinin 5.81 liraya yükselen pompa fiyatından da yüzde 2.7'ye karşılık gelen 16 kuruşluk indirim yapıldı. 

OCAK AYINDA 22 KURUŞ ZAM GELMİŞTİ

Geçtiğimiz Ocak ayı içinde 2 kere zam yapılmıştı. 25 Ocak'ta benzine 12 kuruş zam yapılmştı. Bu zamdan 4 gün sonra ise benzine 10 kuruş daha zam gelmiş ve bir hafta içinde benzin 22 kuruş zamlanmıştı. (DHA)


 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Betra’da polis atılan işçileri zorla çıkardı direniş sürüyor

SONRAKİ HABER

Belediye eş başkanları gözaltına alınan 4 belediyeye kayyum atandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa