07 Şubat 2018 16:34

Çelik ihracatı yüzde 31.7 arttı

Çelik İhracatçıları Birliğinin rakamlarına göre çelik iş kolunda 2018’in ocak ayında 1.1 milyar dolarlık ihracat gerçekleşti.

Paylaş

MESS grup sözleşmelerinde işçilerin taleplerini karşılamamak için ellerinden geleni yapan patronlar kârlarına kâr katmaya devam ediyor. Çelik İhracatçıları Birliğinin rakamlarına göre çelik iş kolunda 2018’in ocak ayında 1.1 milyar dolarlık ihracat gerçekleşti.

Çelik sektörü 2018’e hem miktar hem değer bazında ihracat artışıyla başladı. Çelik İhracatçıları Birliği verilerine göre sektör, ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre miktar bazında yüzde 6.4 artışla 1.6 milyon ton ihracata ulaştı. Değer bazında ihracat ise yüzde 31.7’lik yükselişle 1.1 milyar dolar olarak gerçekleşti. Ocak ayında miktar bazında en yüksek artış yüzde 67.4 ile sıcak yassıda olurken en büyük düşüş ise yüzde 11.2 ile inşaat çeliğinde yaşandı.

Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci 2018 yılı boyunca da artış yaşanacağının sinyalini verdi. Ekinci, “2018 yılı genelinde de zorluklar karşısında yılmadan çalışan ihracatçılarımız sektörümüzün büyümesinde ve gelişmesinde en büyük dayanağımız olmaya devam edecek” diye konuştu. (EKONOMİ SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Satış azalıyor dükkanlar kapanıyor

SONRAKİ HABER

Darbedilenlere hapis, darbeden polislere para cezası!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa