15 Ağustos 2012 09:19

Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK'lilerin CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü kaçırmasıyla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı. Aygün yarın soruşturma kapsamında savcılığa gidip ifade vereceğini söyledi.CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, pazar akşamı Tunceli-Ovacık karayolunun 35'inci k

Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Paylaş

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, pazar akşamı Tunceli-Ovacık karayolunun 35'inci kilometresindeki Fırtına Veli Çeşmesi Mevkii'ndeki Merğo Deresi kıyısında PKK'lilerce kaçırılmıştı. Aygün, dağlık ve ormanlık bir arazide 48 saat tutulduktan sonra dün saat 17.00'da Ovacık İlçesi'ne 10 kilometre uzaklıkta bulunan Aktaş Köyü yakınlarında serbest bırakıldı.

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı. Bırakıldıktan sonra götürüldüğü jandarma karakolunda ifadesini daha sonra vereceğini belirten Aygün'e ifadesinin alınması için yazılı bir tebligat çıkarılmadı. Milletvekili Hüseyin Aygün, yarın Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek ifade vereceğini söyledi.

Aygün'ün ifadesinin ardından savcılık soruşturma dosyasını Malatya'daki terör olaylarına bakan Bölge Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilecek. (DERSİM)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Öldüren gazlar 'tamamen doğal'mış!

SONRAKİ HABER

Sabah gazetesi, Kılıçdaroğlu'ya 1 TL manevi tazminat ödeyecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa