06 Şubat 2018 17:54
Son Düzenlenme Tarihi: 06 Şubat 2018 18:01

Milat Yazarı Erdal Şimşek dolandırıcılıktan tutuklandı

Eski Star muhabiri olan Milat yazarı ve TRT Kurdi programcısı Erdal Şimşek dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklandı.

Milat Yazarı Erdal Şimşek dolandırıcılıktan tutuklandı

Paylaş

Hayali ihracat suçlamasıyla tutuklanan Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin'e ilişkin soruşturmanın devamında dolandırıcılık iddiasıyla gözaltına alınan Bereket Öner ve Milat yazarı, TRT Kurdi programcısı Erdal Şimşek tutuklandı.

Bereket Öner ve Erdal Şimşek'in de aralarında bulunduğu bazı kişiler cuma sabahı İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı. Şüpheliler, 'tehdit', 'yağma', 'şantaj'la suçlanıyor. Gözaltına alınan isimlerden Bereket Öner, Kocaeli'de tutuklu bulunan Recep Ercan Keskin'in talimatları ile hareket edildiğini anlattı.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre Öner, Keskin'in kendisini Erdal Şimşek ile tanıştırdığını, Şimşek'in ise "MİT mensubu olduğunu" söylediğini aktardı. Şimşek'in iş adamlarına kendini "MİT mensubu" olarak tanıttığı, bu yolla para sızdırdığı iddia edildi.

Öner ve Şimşek, İstanbul Emniyeti'ndeki sorguları sonrası bu sabah adliyeye sevk edildi. İki şüpheli, tutuklanmaları talebi ile sulh ceza hakimliğine sevk edildi. İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği iki isim için de tutuklama kararı verdi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Emre Belözoğlu, PFDK'ye sevk edilmedi!

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi toplantısı öncesinde konuştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa