06 Şubat 2018 15:49

12. Aykut Kence Evrim Konferansı 10-11 Şubat'ta

Bu yıl 12.si düzenlenecek olan Aykut Kence Evrim Konferansı (AKEK), 10-11 Şubat tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde (KKM) gerçekleşecek.

Paylaş

12. Aykut Kence Evrim Konferansı (AKEK), 10-11 Şubat tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde (KKM) düzenlenecek.

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu (Biyogen) ve Evrim Ağacı tarafından organize edilen konferansa birçok ülkeden 10’un üzerinde bilim insanı konuşmacı olarak katılacak.

Konferansta 24 oturumda, dil ve kültürden cinsel seçilme, fosillerden yapay zekaya geniş bir yelpazede evrim tartışılacak.

Konferansın ilk günü, tüm oturumlar Kemal Kurdaş Konferans Salonunda gerçekleşecek.

Açılış konuşmasının ardından Prof. Dr. Mehmet Somel "Evrim 101" başlıklı oturumda konuşacak. "Bir deney tüpünün içinde evrim: Wrinkly Spreader’ların doğuşu" oturumunda Andrew Spiers (Abertay University), "Neden dağların yukarılarında balık fosilleri buluruz?" oturumunda ise Lionel Cavin (University of Geneva) konuşmacı olarak yer alacak.

David Begun (University of Toronto), "The evolution of African apes: Human origin revisted" oturumunda insan evrimine dair bir sunum gerçekleştirecek.

"Zorlu tutuculuk: Yeni bir evrimsel senzete ihtiyacımız var mı?" oturumunda Douglas J. Futuyma (Stony Brook University), "Evrimsel biyoloji çalışmalarında matematiğin kullanımı" oturumunda ise Chris Illingworth (University of Cambridge) konuşacak. Fyodor Kondrashov (Centre for Genomic Regulation ) "Uyum gücünün makroevrimsel düzeydeki deneysel analizi" konusunda, Şadi Evren Şeker "Evrimin Evrimi: Yazılım ve Yapay Zeka" konusunda konuşacak.

Konferansın ikinci gününde ise Kemal Kurdaş Konferans Salonundaki oturumların yanı sıra, eş zamanlı olarak A Salonunda da oturumlar gerçekleşecek. Konferansın ikinci günü, Tom Gilbert ( University of Copenhagen), "Hologenomikin kilit evrimsel ve ekolojik süreçlerdeki rolüne doğru" başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer alacak. Sonrasında Ezgi Altınışık ( University of Ostrava) "İnsanlık tarihini anlamak: Genom, Dil ve Kültür" konulu bir sunum gerçekleştirecek. Tobias Lenz ise "Cinsel seçilimin evrimi" oturumunda konuşacak. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bayrampaşalılar, yerinde dönüşüm istedi

SONRAKİ HABER

Elazığ’da birçok işçi hasarlı binalarda çalışmak zorunda kalıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...