Bayramda uçmanın maliyeti asgari ücret

Bayramda uçmanın maliyeti asgari ücret

RAMAZAN bayramına sayılı günler kala otogarlar kadar, havalimanları da hareketlenmeye başladı.Yoğun talep yüzünden bazı illere yapılan günlük tek seferlerde şimdiden uçaklar doldu.Biletini almayı son günlere bırakanlar ise gidiş-geliş için neredeyse bir aylık asgari ücret kadarlık meblağı gözden çıkarmak zorun

RAMAZAN bayramına sayılı günler kala otogarlar kadar, havalimanları da hareketlenmeye başladı.
Yoğun talep yüzünden bazı illere yapılan günlük tek seferlerde şimdiden uçaklar doldu.
Biletini almayı son günlere bırakanlar ise gidiş-geliş için neredeyse bir aylık asgari ücret kadarlık meblağı gözden çıkarmak zorunda.
Örneğin 17 Ağustos Cuma günü gidiş, 21 Ağustos Salı günü dönüş olmak üzere İzmir’den Malatya’ya uçakla seyahat etmenin bedeli, aktarmalı seferlerde dahil olmak üzere en düşük ücretler üzerinden bugün için 675 lirayı buluyor. Havayolu şirketlerinin yetkilileri, bayrama gitmek için uçağı tercih edenlerin acele etmesini tavsiye ediyor.
Çünkü bilet fiyatları dakikalar ilerledikçe artmaya devam ederken, yer bulmak giderek zorlaşacak. Asgari ücret Temmuz 2012 itibarıyla brüt 940,50 lira olarak uygulanıyor. Çalışanın cebine ise asgari geçim indirimi dahil 739,80 lira giriyor. (İSTANBUL)

www.evrensel.net