TRT ‘Cumhurbaşkanına  hakaret’ davasında taraf oldu

TRT ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ davasında taraf oldu

Hakkında Cumhurbaşkanına hakaret davası açılan TRT Başkameranı ve Haber Sen yöneticisi Binali Erdoğan’ın ilk  duruşması görüldü.

Referandum öncesi yaptığı başkanlık karşıtı paylaşımdan dolayı hakkında Cumhurbaşkanına hakaret davası açılan TRT Başkameranı ve Haber Sen yöneticisi Binali Erdoğan’ın ilk  duruşması görüldü.

İzmir Adliyesi 25. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Erdoğan ve Avukatı Hasan Hüseyin Evin katıldı.

Savunma yapan Binali Erdoğan paylaşımının suç unsuru taşımadığını yorum yoluyla suç yaratılmaya çalışıldığını belirtti. Hakaret amacı taşımadığını ifade eden Erdoğan soruşturma ve davalarla TRT çalışanlarına gözdağı verilmek istendiğini dile getirdi. Açılan soruşturma ile görevinden men edildiğini ancak bunun yargı yoluyla durdurulduğunu da belirten Erdoğan beraatini talep etti. Duruşma paylaşımlarla ilgili bilirkişi raporu istenerek 3 Mayıs’a ertelendi. Öte yandan TRT’nin yaptığı müdahillik talebi itirazlara rağmen kabul edildi. 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi de olan Binali Eroğan paylaşımları gerekçe gösterilerek açılan adli soruşturma sonucu ifade vermek için gittiği mahkemede kaçma şüphesi gerekçesi ile tutuklanmış ve 32 gün cezaevinde kalmıştı. (İzmir/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Şubat 2018 17:57
www.evrensel.net
ETİKETLER TRT