02 Şubat 2018 17:54

TRT ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ davasında taraf oldu

Hakkında Cumhurbaşkanına hakaret davası açılan TRT Başkameranı ve Haber Sen yöneticisi Binali Erdoğan’ın ilk  duruşması görüldü.

Paylaş

Referandum öncesi yaptığı başkanlık karşıtı paylaşımdan dolayı hakkında Cumhurbaşkanına hakaret davası açılan TRT Başkameranı ve Haber Sen yöneticisi Binali Erdoğan’ın ilk  duruşması görüldü.

İzmir Adliyesi 25. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Erdoğan ve Avukatı Hasan Hüseyin Evin katıldı.

Savunma yapan Binali Erdoğan paylaşımının suç unsuru taşımadığını yorum yoluyla suç yaratılmaya çalışıldığını belirtti. Hakaret amacı taşımadığını ifade eden Erdoğan soruşturma ve davalarla TRT çalışanlarına gözdağı verilmek istendiğini dile getirdi. Açılan soruşturma ile görevinden men edildiğini ancak bunun yargı yoluyla durdurulduğunu da belirten Erdoğan beraatini talep etti. Duruşma paylaşımlarla ilgili bilirkişi raporu istenerek 3 Mayıs’a ertelendi. Öte yandan TRT’nin yaptığı müdahillik talebi itirazlara rağmen kabul edildi. 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi de olan Binali Eroğan paylaşımları gerekçe gösterilerek açılan adli soruşturma sonucu ifade vermek için gittiği mahkemede kaçma şüphesi gerekçesi ile tutuklanmış ve 32 gün cezaevinde kalmıştı. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Azadiya Welat davası: Yasal gazete illegal gibi gösteriliyor

SONRAKİ HABER

‘Atık yakma tesisi yeri için çevre birinci öncelikte olmalı’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...