02 Şubat 2018 11:14

Bitcoin'le futbolcu transferi ses getirdi

Sakarya Akyazı'da Harunustaspor’un bir ilke imza atarak bitcoin ile futbolcu transfer etmesi Japon medyasının ilgisini çekti.

Paylaş

Sakarya 1’inci Amatör Küme B Grubu'nda mücadele eden Harunustaspor, sezonun ikinci yarısı için bir ilke imza atarak 22 yaşındaki Ömer Faruk Kıroğlu’yu bitcoin ile transfer etti. Transferin ulusal medyada geniş yer almasının ardından bir Japon televizyonu Akyazı’ya geldi. Japon gazeteciler, kulüp başkanı Haldun Şehit ile görüşerek röportaj yaptı. Röportajda kulüp başkanı Harun Şehit, “Bitcoin transferi dünya basınında ve ülke basınında ses getiren bir haber oldu. Biz, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmek, dünyada bir ilki gerçekleştirmek için böyle bir şey yapmaya karar verdik. Tabii ki öncelikle bizim için Harunustaspor'un, Akyazı'nın ve Sakarya'nın tanıtımı ön plandaydı. Futbolcumuzu transfer etmek istediğimizde bu transferin farklı bir transfer olmasını ve ses getirmesini amaçladık ve bitcoini de kullanarak bu transferimizi yaparak amacımıza ulaşmış olduk” dedi.

Harunustaspor’a bitcoin ile transfer olan Ömer Faruk Kıroğlu ise “Bu teklif bana geldiğinde biraz şaşırdım işin açıkçası. Çünkü sanal alemden duyardık ama pek bir bilgimiz yoktu bu konu hakkında, başkanımızı da yakından tanıyınca bu yenilikçi fikri bana hoş geldi ve beni de heyecanlandırdı. O yüzden kabul ettim. Bu transfer iki taraf için de hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. (Sakarya/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Seren Serengil cezaevine gönderildi

SONRAKİ HABER

‘Adalet’ yürüyüşüne müdahale: Vekil darp edildi, çok sayıda kişi gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...