01 Şubat 2018 18:22

Zer, Almanya’dan ödülle döndü

Kazım Öz’ün Zer” filmi, Almanya'da 44. Würzburg Uluslararası Film Festivali’nin 'Uluslararası Yarışma' kategorisinde en iyi üçüncü film seçildi.

Paylaş

Yönetmenliğini Kazım Öz’ün yaptığı “Zer” filmi, Almanya’da düzenlenen 44. Würzburg Uluslararası Film Festivali’nin “Uluslararası Yarışma” kategorisinde en iyi üçüncü film seçildi. Yarışmada Pakistan asıllı Norveçli yönetmen Iram Hag’ın “What Will People Say” isimli filmi birinciliğe değer görülürken, yönetmenliğini Ofir Raul Graizer’in yaptığı “The Cakemaker” filmi ikinci sırada yer aldı.

FİLM HAKKINDA 

“Zer” geçtiğimiz hafta da 16. Dakka Uluslararası Film Festivali’nden “En İyi Film” ödülü kazanmıştı. Ayrıca film geçtiğimiz ay da Asya’nın en önemli film festivali GOA’nın Dünya Sineması seçkisinde yer almıştı. 

Başrollerini Nik Xhelilaj, Güler Ökten ve Levent Özdilek’in paylaştığı “Zer” filminde, kanser tedavisi için New York’a getirilen babaannesi Zarife ile bu süreçte daha da yakınlaşan genç müzisyen Jan’ın, babaannesinin kendisine söylediği bir şarkının peşinden köklerine ve bastırılmış toplumsal travmaların izine doğru çıktığı yolculuğun hikâyesi anlatılıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Almanya’daki basın özgürlüğü tartışması mahkemeye taşındı

SONRAKİ HABER

Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan emniyete götürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa