01 Şubat 2018 12:21

Suriye ordusu, İdlib'de Sarakib'i hedefliyor

İdlib'in güneydoğusundaki operasyonlarını sürdüren Suriye ordusu, Ebu Zuhur hattını güçlendirmek ve Sarakib'e ilerlemek istiyor.

Paylaş

Suriye ordusu İdlib'in güneydoğusundaki operasyonlarına devam ediyor.

Ebu Zuhur Askeri Havaalanı'ndan sonra Ebu Zuhur kasabasını da kontrolü altına alan Suriye ordusu, İdlib kent merkezi öncesi stratejik merkezlerden olan Sarakib'i hedefliyor.

Rusya'nın hava saldırılarıyla desteklediği harekatta el Vasıta el Garbiye ve Vasıta eş Şarkiye kasabaları hedef alınıyor. Al Masdar, Suriye ordusunun, el Kaide bağlantılı Tahrir Şam Heyeti'nin kontrolündeki bu iki bölgeye girdiğini duyurdu.

Suriye ordusunun Ebu Zuhur ve çevresindeki askeri varlığını da güçlendirdiği bildiriliyor.

Cihatçılar son dönemde Sarakib üzerinden bölgeye saldırı düzenliyordu. Suriye ve Rus Hava Kuvvetleri'nin cihatçıların ikmal yollarını oluşturan M5 Karayolunu bombaladığı aktarılıyor.

Henüz doğrulanmayan iddialara göre cihatçılar, Suriye ordusunun ilerleyişine karşı Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nı bırakarak bölgeye geçiş yaptı.

TSK, hafta başında İdlib-Halep sınır hattındaki stratejik el Eys'te güvenlik bölgesi kurarak Suriye ordusunun ilerleyişine karşı caydırıcı bir güç olmayı hedeflemişti. Ancak bu hamleler 2 kez bombalı saldırıyla karşılaştı. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çukurca’da roketli saldırı: 1 asker hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Akademisyen Özgür Müftüoğlu: İktidar açlığa rıza göstermeyene ‘terörist’ diyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa