31 Ocak 2018 13:44
Son Düzenlenme Tarihi: 31 Ocak 2018 13:51

Erdoğan'la Putin, Soçi, Afrin ve İdlib'i görüştü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi, Afrin ve İdlib gündemiyle telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan'la Putin, Soçi, Afrin ve İdlib'i görüştü

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le telefonda görüştü. İki liderin, Soçi'de düzenlenen Ulusal Diyalog Kongresi, Afrin operasyonu ve İdlib'i konuştuğu belirtildi.

DHA'nın Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına dayandırdığı habere göre Soçi’de düzenlenen Ulusal Diyalog Kongresi, Afrin operasyonu ve İdlib dahil olmak üzere Suriye’yle ilgili son gelişmeler hakkında görüş teatisinde bulunulan görüşmede ikili ilişkilere de değinildi.

İki liderin, "Ulusal Diyalog Kongresi’nde yaşanan bazı sorunlara rağmen, elde edilen neticenin önemli bir kazanım olduğu" görüşünü paylaştığı belirtildi.

"Anayasa Komitesi kurulması hususunda atılan adımın en önemli sonuç olduğuna" işaret ettiği aktarılan iki lider, kaydedilen gelişmenin, Astana’nın yanı sıra Cenevre süreci ve BM Güvenlik Konseyi’nin 2254 sayılı kararı açısından da bir katma değer niteliği taşıdığını vurguladıkları belirtildi.

Astana'da gerginliği azaltma bölgesi olarak ilan edilen İdlib’de yaşanan güvenlik sorunlarına değinen iki liderin, Türkiye’nin gözlem noktaları oluşturma sürecini hızlandırması konusunda mutabık kaldıkları ifade edildi.

Erdoğan'ın Afrin operasyonu hakkında Putin’le bilgi paylaşımında da bulunduğu belirtildi. Görüşmede Akkuyu Nükleer Santrali ve TürkAkım projelerine de değinildiği kaydedildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Nagatomo, Galatasaray için İstanbul'a geldi

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi toplantısı öncesinde konuştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa