14 Ağustos 2012 12:46

KCK: Aygün bugün serbest bırakılacak

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı yaptığı açıklamada , Dersim’de PKK tarafından kaçırılan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün  yapılacak işlemlerinin ardından bugün serbest bırakılacağını duyurdu. Hüseyin Aygün 12 Ağustos Pazar akşamı PKK'lilerce kaçırılmıştı.Dersim-Ovacık karayolunda &

KCK: Aygün bugün serbest bırakılacak

Paylaş

Dersim-Ovacık karayolunda önceki gün PKK'liler tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile ilgili Meclis Başkanı Cemil Çiçek ve AKP'li çevrelerce yapılan açıklamalara ilişkin KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı açıklamada bulundu. Aygün'ün Kandil'den gelen talimat üzerine kaçırıldığının aksine yapılan açıklamada, "Gerillanın geliştirdiği dönemin devrimci hamle ve operasyon çerçevesinde Dersim'de bir gerilla birimimizin kendi inisiyatifi ile M.Vekili Hüseyin Aygün'ü işlemlerinden dolayı bir süreliğine alıkoyduğu" bildirildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: "Bunun üzerine özellikle AKP tarafından hareketimize karşı bir karalama kampanyası geliştirilmek istenmektedir. Meclis Başkanı Cemil Çiçek, AKP sistemi tarafından haksız yere alıkonulan 9 milletvekilini halkın iradesine saygısızlık olarak görmeyip, hareketimiz tarafından bir milletvekiline dönük gerçekleşen bir günlük tutuklamayı milletin iradesine saygısızlık olarak göstermesi Türk devletinin çifte standartlı mantığını ortaya koymuştur. Söz konusu vekil, işlemlerinin tamamlanması ardından bugün salıverilecektir." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Atıklardan heykeller şekilleniyor

SONRAKİ HABER

CHP'li Öztrak: Paris'teki gösteriler Erdoğan’ın kimyasını bozmuş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa