30 Ocak 2018 16:42

'115 hamile çocuk' skandalında başhekim konuştu

SES, 115 çocuğun hamile kalmasının örtbas edilmesiyle gündeme gelen Kanuni Hastanesi Başhekimi ile görüştü.

Paylaş

İstismar sonucu 115 çocuğun hamile kalmasını örtbas edilmesiyle gündeme gelen Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ile görüşen SES Bakırköy Şube Eşbaşkanı Mürsel Fırat, Başhekimin derdinin ‘hastaneyi aklamak’ olduğunu söyledi. 

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturmada, önce istismara maruz bırakılan çocukların ifadesi alınmıştı. Hastane başhekiminin ise hakkında soruşturma açılıp açılmadığı bilinmiyor.

Mezopotamya Ajansı’na konuşan SES Bakırköy Şubesi Eşbaşkanı Mürsel Fırat, başhekimle yapılan görüşmenin detaylarını aktardı. Fırat, Başhekime, ‘görevini kötüye kullanan bir çalışanınız olduğunu düşünüyor musunuz? Bunda bir ihmal olabilir mi?’ diye sorduğunu, Başhekimin ise, “Bununla ilgili bir ihmal olduğunu düşünmüyorum. Bu da ileride müfettiş soruşturmasının sonunda ortaya çıkacak. Biz böyle bir şey çıkacağını düşünmüyoruz. Bizim derdimiz hastanemizi aklamak. Sonuçta binlerce hastanın geldiği bir hastaneden bahsediyoruz. Bu olaydan kaynaklı hasta sayısı düştü ve insanlar hastaneye gelmedi” yanıtını verdiğini söyledi.

18 yaş altı tüm çocuklarda bildirme zorunluluğu olduğunu hatırlatan Fırat,  “Başhekim şikayet yoksa zorunluluğun olmadığını söylüyor. ‘Bazı şeyler bizim dışımızda oluyor’ diyor. Bu yalnızca bu hastanede olan bir durum değil, Türkiye’nin tüm illerinde bu tür olaylar olabiliyor. Kimse şikayet etmiyor. Üzerinin örtülmemesi için de konunun yakından takipçisi olacağız” diye konuştu. (İstanbul/MA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Eskişehir’de Ahmet Atakan protestosuna beraat

SONRAKİ HABER

Şili'de hükümet karşıtı eylemler 27'nci gününde: Pinochet'ten kalma anayasa değişecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa