Erdoğan ÖSO'yu Kuvayi Milliye’ye benzetti, ‘milli yapı’ dedi

Erdoğan: ÖSO, tıpkı Kuvayi Milliye güçleri gibi sivil bir oluşumdur. Terör örgütü değil, milli bir yapıdır. 

30 Ocak 2018 13:31
Paylaş

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. 

Erdoğan konuşmasına başladığı esnada AKP'liler “Reis bizi Afrin'e götür” diye slogan attı. Erdoğan bu slogana "Kararı verdiğimizde önce ben sonra hep birlikte gideceğiz" diye cevap verdi.

Erdoğan konuşmasında Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) için “Terör örgütü değil, milli bir yapıdır. ÖSO, tıpkı Kuvai Milliye güçleri gibi sivil bir oluşumdur. ÖSO’nun bizim kahraman askerlerimiz ile yan yana çarpışması iftihar edilecek bir görüntüdür” dedi. Erdoğan daha önce "ÖSO'yu Amerika ile birlike kurduk" demişti.

KILIÇDAROĞLU ÇOK NAMLULU ROKETATARLARIMIZDAN DA MI ETKİLENMİYOR?

Erdoğan konuşmasında CHP’ye ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ya yüklendi: “Türkiye’de adı ana muhalefet partisi olan ama yaptıkları ile adeta ana hıyanet partisine dönüşen bir parti daha doğrusu başındaki zevat ve onun şürekası diyebileceğimiz bir ekip var. Ben gerçek CHP’lilerin de bizimle aynı hissiyatta olduğuna inanıyorum. Türkiye’nin savunma sanayiinde geldiği yeri küçümseyen sözler söylüyor. Her gün televizyonlarda sabahtan akşama kadar yayınlanan Zeytin Dalı operasyonunu da mı bu adam izlemiyor.  Yerli silahları da mı görmüyor? Kendi üretimimiz toplarımızın sesini de mi duymuyor? Çok namlulu roketatarlarımızın o görüntüsünden de mi etkilenmiyor? SİHA’larımızdan da mı heyecan duymuyor? Gaflete bak, zavallılığa bak. Onlar sizin ecdadınızın veya sizinkilerin zamanına ait bir süreçti."

‘ÖSO MİLLİ BİR YAPIDIR’ 

Erdoğan konuşmasında Özgür Suriye Ordusu’nu da şu sözlerle savundu: “HDP ile kanka olan, PKK’nın izinden giden, PYD’ye övgüler savuran ana muhalefet ekibinin, sıra ÖSO’ya gelince nevri dönüyor. Neymiş, ÖSO bir terör örgütüymüş. Bizi şaşırtmaz ama birilerinin kafasını karıştırabilir. ÖSO, terör örgütü değil, kendi vatanlarını savunan, içinde her etnik kökenden insanın bulunduğu milli yapıdır. ÖSO’nun Fırat Kalkanı Harekatı’nda nasıl fedakarca çarpıştığının bizler yakından şahidiyiz. Bugüne kadar 614 şehit vermiştir. Zeytin Dalı Harekatı’nda 16 şehit, 100’e yakın şehit vermiş olmasına rağmen mücadelesini kahramanca vermektedir.” 

‘ÖSO, KUVAYİ MİLLİYE GÜÇLERİ GİBİ’

“ÖSO, tıpkı Kuvayi Milliye güçleri gibi sivil bir oluşumdur. ÖSO’nun bizim kahraman askerlerimiz ile yan yana çarpışması iftihar edilecek bir görüntüdür. Her sivil oluşum gibi burada da yanlış yapanlar çıkarsa kendi içlerinde muhasebesini yaparlar. Orası kendi meseleleridir.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Metal sector union and employers agreed on a pay rise

SONRAKİ HABER

Diyarbakır'da 1 yılda bin 116 çocuk cinsel istismara uğradı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa