29 Ocak 2018 17:54

‘Gülmen ve Özakça'nın genel durumları iyi’

Eğitimcilerin açlık grevi sürecinde takiplerini yapan hekimlerden Karahancı, tedavi sürecinin yolunda gittiğini anlattı.

Paylaş

İşe iade talebiyle başladıkları açlık grevini 324. günlerinde sonlandıran eğitimcilerin tedavileri devam ediyor. 

Nuriye Gülmen, Semih Özakça, Esra Özakça ve Mehmet Güveli Ankara’da Dışkapı Hastanesi’nde, onlarla destek açlık grevi yapan Feridun Osmanağaoğlu İstanbul’da Şişli Etfal Hastanesi’nde.

Bianet’ten Beyza Kural’a bilgi veren Ankara Tabip Odası yönetim Kurulu’ndan doktor Onur Naci Karahancı, eğitimcilerin tedavilerinde hastanedeki hekimlerle birlikte yürüttüklerini, deneyim konusunda paylaşımları olduğunu anlattı. Genel durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Vedat Bulut, açlık grevinin sona erdiğinin açıklandığı basın toplantısında açlık grevinin ardından multidisipliner bir tedavi gerektiğini, ilk iki haftanın ardından yavaş yavaş sulu ve katı gıdalara geçen altı haftalık süreç olduğunu anlatmıştı. Karahancı da ilk iki haftada, vücutların yapısal olarak toparlanması, elektrolit dengesinin sağlanması, nörolojik, kardiyolojik ve iç organlarda hasar olup olmadığının değerlendirmesinin yapılmasının amaçlandığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı: “Sonraki aşamada varsa hasarlara yönelik yaklaşımlar, rehabiltasyon sürecinde kaslarda sıkıntı varsa onları gidermek ve yaşama oryante edebilmek için çalışmalar yapılıyor. Bu sürecin tamamını hastanede geçirme zorunluluğu yok. En önemlisi ilk iki hafta, en azından bu iki haftada takip amaçlı hastanede olmalarını öngörüyoruz, bu süreç erkene de çekilebilir, uzaya da bilir. Hastalarımızın genel durumları ve moralleri iyi.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Urfa'da su birikintisine düşen çocuk öldü

SONRAKİ HABER

Marmara'da sıcaklıklar artacak (29 Ocak 2020)

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa