29 Ocak 2018 17:50

Önce hırsızlar, sonra polis soydu

Fatih'teki bir döviz bürosuna hırsız girdi. Olay Yeri İnceleme polisi T.S. de çekmecede gördüğü 5 bin dolar ve 5 bin TL’yi çaldı. 

Paylaş

İstanbul Fatih'teki bir döviz bürosu önce hırsızlar, sonra polis tarafından soyuldu. Delil toplamak için büroya giden Olay Yeri İnceleme polisi T.S. çekmecede gördüğü 5 bin dolar ve 5 bin TL’yi çaldı. 

İstanbul’un Fatih ilçesinde bir döviz bürosu geçen Aralık ayında sabaha karşı kimliği belirsiz 5 kişi tarafından soyuldu. Hırsızlar yaklaşık 2 milyon 100 bin TL ve 1 kilogram altın bulunan kasayı sürükleyerek dışarıda bekleyen araca koyup kayıplara karıştı. Olay, alarmların çalması üzerine polise bildirildi.

Gazete Habertürk’ün haberine göre, olay yerine giden ilk polis ekibi, delil araması için Olay Yeri İnceleme ekibini çağırdı. Döviz bürosuna giden polislerden T.S., büroda inceleme yaptığı sırada çekmecedeki 5 bin dolar ve 5 bin TL’yi kimseye fark ettirmeden aldı. İnceleme bitti, polis ekipleri işyerini terk etti. Ancak kısa süre sonra işyeri çalışanları çekmecede bulunan paraların eksikliğini fark etti. Kamera kayıtları incelendiğinde ise, bu kez parayı alanın polis T.S. olduğu görüldü. Parayı çaldığını itiraf eden T.S., “Borcum vardı, pişmanım” diyerek aldığı tüm parayı iade etti. Bunun üzerine işyeri sahibi de şikayetinden vazgeçti.

10 YIL HAPSİ İSTENDİ

Olayla ilgili soruşturma başlatan savcılık, T.S. hakkında “nitelikli hırsızlık” suçundan 10 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açtı. Zararın tamamının giderilmesini de dikkate alan savcılık, etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını talep etti.

MANİSA’DA DA EV BASKININDA PARA ÇALINMIŞTI

Daha önce 5 Eylül 2016 tarihinde Manisa’nın Salihli ilçesindeki bir eve baskın sırasında bir polis 400 TL parayı çalarken kameraya yakalanmıştı. Hırsızlığı ailenin fark etmesi üzerine, bulmuş gibi yapıp ziynet eşyasını geri vermeye çalışan polis, 2 gün gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı.  (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Oktay Candemir gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

Kubilay: Tutak’da yasadışı işler yapılmıyorsa neden HDP heyetine izin verilmiyor?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa