29 Ocak 2018 17:43

İnsan Hakları Anıtı ne zaman serbest bırakılacak?

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Ankara Yüksel Caddesi'nde bulunan İnsan Hakları Anıtı'nın etrafının bir süredir bariyerlerle çevrili olmasını sordu.

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ankara Yüksel Caddesi’nde bulunan İnsan Hakları Anıtı’nın uzun bir süredir bariyerlerle çevrili olmasını Başbakan Binali Yıldırım’a sordu.

Tanrıkulu verdiği soru önergesinde, “Anıtın hemen yanında kalıcı bir polis kontrol noktası, adeta bir “kalekol” kurulmuştur. Bu durum, hem çevredeki esnaf için hem de yolu kullanan vatandaşlar için ciddi bir rahatsızlık unsurudur. İnsan Hakları Anıtı’nın abluka altına alınması ile Anayasanın emredici hükümleri ve düşünce, düşünceyi ifade hürriyeti ihlal edilmektedir.” dedi.

Tanrıkulu, Yıldırım’a şu soruları yöneltti: “İnsan Hakları Anıtı’nın rehin ve gözaltına alındığı iddiası doğru mudur? İnsan Hakları Anıtı hangi tarihten bu yana polis bariyeri ile çevrilidir? İnsan Hakları Anıtı ne zaman serbest bırakılacaktır? Türkiye’de etrafı böyle kapatılan, gözaltına alınan başka anıt, heykel ya da yapı var mıdır? Varsa, hangileridir ve ne zaman söz konusu uygulama hayata geçirilmiştir? Yüksel Caddesi’nde bulunan polis kontrol noktası ne zaman kaldırılacaktır?” (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Vinç faciasında sorumlu başkomiser, bilirkişi yapılmış

SONRAKİ HABER

Bursa'da fay hattının kırılmasıyla oluşan Suuçtu Şelalesi'nde sonbahar güzelliği

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa