28 Ocak 2018 18:41

SP'den Afrin yorumu: Bu kadar gündem olması işkillendiriyor

Saadet Partisi'nden Afrin operasyonuna dair yapılan açıklamada 'Operasyonun bu kadar gündemde olması bizi işkillendiriyor' denildi.

Paylaş

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'e yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin “Biz, ilk defa sınır dışı operasyon yapmadık. Daha önce de operasyonlar oldu; ancak bu, çok gündeme alındı. Bu operasyonun bu kadar gündemde olması, bizi işkillendiriyor" dedi.

SP Antalya İl Başkanlığı tarafından genel seçime yönelik çalışmaların hızlandırılması amacıyla 'Ver elini Antalya' sloganıyla Nâzım Hikmet Kongre Merkezi'nde toplantı düzenlendi. Toplantıya SP genel başkan yardımcıları Prof. Dr. Latif Öztek, Birol Aydın ve Antalya il yönetimi üyeleri ile yaklaşık 500 partili katıldı.

DIŞ POLİTİKAYA ELEŞTİRİLER

Toplantıda konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Aydın, dış politikanın 'hallaç pamuğu'na döndüğünü söyledi. Aydın, “Ayarlarımız, hiç bu kadar bozulmamıştı. Ne sağcımız sağcı ne solcumuz solcu. Ne TSK ne polis teşkilatımız; cemaatlerimiz, muhafazakarlarımız herkes birbirine girdi. Her şeyle oynandı. Belirsizlik yaşıyoruz" diye konuştu.

Bir ay sonra ne ile karşılaşılacağı konusunda endişe olduğunu ifade eden SP'li Aydın, AKP'ye yönelik eleştirilerde bulundu. Aydın, “Hokkabazlık, dizilerle medyayla parayla yapılıyor. Dış politikada hiçbir şey yapılmadığı halde kahramanlık yapıldığı anlatılıyor" dedi.

'OPERASYONUN SINIR GÜVENLİĞİ İÇİN YAPILDIĞINA İNANMAK İSTİYORUZ'

Afrin operasyonuyla ilgili de açıklamalarda bulunan SP Genel Başkan Yardımcısı Aydın, harekatı desteklediklerini söyledikten sonra “Biz, ilk defa sınır dışı operasyon yapmadık. Daha önce de operasyonlar oldu; ancak bu, çok gündeme alındı. Bu operasyonun bu kadar gündemde olması, bizi işkillendiriyor. Afrin'e yöneldik. Rusya neden ses çıkarmadı? Amerika biraz tepki verirken neden bu olayda Türkiye'nin karşısına dikilmiyor? YPG/PYD neden beklenen tepkiyi ortaya koymuyor? Sınır güvenliği için yapılıyor. Buna inanmak istiyoruz" diye konuştu. (Antalya/DHA)

{{344344}}

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘AKP, bağımlılıkla mücadeleyi tarikatlara bırakmak istiyor'

SONRAKİ HABER

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kayyımlara tepki: Vatandaş niye oy kullandı?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa