Aydın’da bir hükümlünün kendini yaktığı iddia edildi

Aydın’da bir hükümlünün kendini yaktığı iddia edildi

Aydın Cezaevi’nde yatmakta olan Hakan Durmuş isimli hükümlünün kendini yaktığı belirtildi.Geçtiğimiz Cumartesi günü meydana gelen olayda 23 yaşındaki Durmuş’un ağır derecede yanıkları olduğu ve Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi. Durmuş’un hayati tehlikesi sürüyor.Cezaevi M&

Aydın Cezaevi’nde yatmakta olan Hakan Durmuş isimli hükümlünün kendini yaktığı belirtildi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü meydana gelen olayda 23 yaşındaki Durmuş’un ağır derecede yanıkları olduğu ve Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi. Durmuş’un hayati tehlikesi sürüyor.

Cezaevi Müdürü’nün kendisini haberdar etmesiyle Mersin’den kalkıp Aydın’a gelen Hakan Durmuş’un ağabeyi İrfan Durmuş, kardeşinin daha önce annesinin evini yaktığını ve açılan kamu davası sonucu 2.5 yıl ceza aldığını anlattı.

Kardeşinin psikolojik sorunları olduğunu ifade eden İrfan Durmuş, 20 gün Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yattıktan sonra taburcu edildiğini belirtti.

Kardeşinin müşahede altında tutulduğunu dile getiren Durmuş, “Normal koşullarda müşahede altında tutulan bir kişiye hiçbir şey verilmez. Kendini nasıl yaktığını anlayamadık” dedi. Durmuş, Cumhuriyet Başsavcısı ve Cezaevi Müdürü ile görüştüğünü, şikâyette bulunacağını belirtti. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net