Hişyar Özsoy: Operasyon başkanlık seçimleri için

Hişyar Özsoy: Operasyon başkanlık seçimleri için

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde konuşan HDP Dış İlişkiler Sorumlusu Hişyar Özsoy, Afrin operasyonunun seçim için yapıldığını söyledi.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde konuşan HDP Dış İlişkiler Sorumlusu Hişyar Özsoy, Afrin operasyonunun “başkanlık seçimleri kampanyasının parçası olduğunu” söyledi. 

HDP Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Hişyar Özsoy, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde yaptığı konuşmada  Afrin operasyonunu değerlendirdi. Özsoy şöyle konuştu: Kürtler Ortadoğu’nun yerli bir halkıdır ve Ortadoğu’da yaşanan bu çılgın siyasi kargaşa, kaos ve şiddetin ortasında kendilerine özerk siyasi bir yaşam biçimi oluşturmaya çalışıyorlar. 

 Aslında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat kendisi Suriye’de bir başka Kuzey Irak oluşumunu önlemek için Türkiye’nin elinden geleni yapacağını defalarca söyledi. Bu da, ‘Suriye’de Kürtlerin özerk öz-yönetimine izin vermeyeceğiz’ demek oluyor. Mesele budur ve bunun terörle mücadele ile bir ilgisi yoktur. Çünkü eğer terörle mücadele ile ilgili olsaydı, o zaman Türkiye’nin argümanlarını destekleyenlere şunu sorardım: Eğer bir yıl içerisinde 70 binden fazla insanı terörizm suçlamasıyla cezaevine gönderebiliyorsanız problem vatandaşlarınızda değil, ülkeniz ve hükümetinizdedir

Hişyar Özsoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başkanlık seçimlerinin kampanyasına Afrin operasyonu ile başladığını söyledi (MA)

Son Düzenlenme Tarihi: 27 Ocak 2018 18:14
www.evrensel.net
ETİKETLER UNICEF