27 Ocak 2018 17:06

Erdoğan: ÖSO’ya ‘terör örgütü’ diyor terbiyeden muaf anlayış

Erdoğan CHP'ye böyle seslendi: Kalkıyor ÖSO’ya ‘terör örgütü’ diyor. Bu ne anlayıştır. Ne terbiyeden muaf bir duruştur.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Kocaeli’de yaptığı konuşmada Afrin operasyonuna destek veren CHP’ye yüklendi, "Siz şu anda terör örgütleriyle berabersiniz. Siz PKK ile berabersiniz" diye iddia etti. 

Gazete Duvar’da yer alan habere göre; AKP Kocaeli Gençlik Kolları İl Kongresi öncesinde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na şöyle seslendi, “Şimdi Kılıçdaroğlu’na sorarsan Lozan’da kazandığımızı söyler. Ondan sonra da adaların faturasını AK Parti’ye kesmeye kalkar. Adaları siz verdiniz, siz. Sizin partinizin başında olanlar verdi ve şimdi tarihi dosyaları hazırlatıyorum ve o tarihi dosyaları, Lozan da dahil olmak üzere bunların önüne de milletime de bunları o belgelerle anlatacağız.”

‘SİZ KİMİNLE BERABERSİNİZ?’

Erdoğan Afrin’deki harekata katılan ÖSO ile ilgili açıklamaları nedeniyle de CHP’ye ‘Siz kimin tarafındasınız?’ diye seslendi: “Ey teröristler, siz bizim sınırlarımızı mı taciz ediyorsunuz? Ey imansızlar, siz bizim camilerimizi mi bombalıyorsunuz? Namaz kılarken şehit olanların bedelini ağır ödeyeceksiniz. Masum, mağdur, mazlum kardeşlerimizin şehadetinin bedelini ağır ödeyeceksiniz. Şu anda anamuhalefet onlarla beraber cirit atıyor. Onlarla beraber oynuyor. Kaldı ki işte bir tane cambaz var, ahlaken de maalesef siyasi ahlak itibarıyla adeta sıfırlanmış, kalkıyor ÖSO’ya ‘terör örgütü’ diyor. Bu ne anlayıştır. Ne terbiyeden muaf bir duruştur. O ÖSO ki şu anda benim Mehmedimle beraber arazide ve şu ana kadar 13 şehidi var. Peki siz kimle berabersiniz? Siz şu anda terör örgütleriyle berabersiniz. Siz PKK ile berabersiniz. Siz PKK ile el ele, kol kola gezenlerle İstanbul yürüyüşünü yapmadınız mı? Benim milletim sizi gayet iyi tanıyor. Sizin kirli çamaşırlarınızı daha meydana çıkaracağız.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Tutuklu, ring aracında yaşamını yitirdi’ iddiası

SONRAKİ HABER

CHP’li Gürer: Sağlık kamu hizmeti olmaktan çıktı, kâr amaçlı sektöre dönüştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa