27 Ocak 2018 13:08
Son Güncellenme Tarihi: 27 Ocak 2018 17:46

Kabil’de bombalı saldırı: En az 95 ölü, 158 yaralı

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bombalı araçla düzenlenen saldırıda 95 kişi öldü, 158 kişi de yaralandı.

Paylaş

Afganistan’ın başkenti Kabil’de içişleri bakanlığının eski hizmet binası yakınlarında gerçekleşen bombalı saldırıda en az 95 kişi öldü, 158 kişi de yaralandı.

Afgan Sağlık Bakanlığı ölü sayısını teyit etti ve yaralıların şehir genelindeki hastanelere kaldırıldığını söyledi. Yerel kaynaklara göre saldırıyı Taliban üstlendi.

Tolonews’de yer alan habere göre bomba yüklü bir ambulans aracı ile gerçekleştirilen saldırı ünlü Chicken Street yakınlarındaki Sedarat Meydanı yakınlarında İçişişleri Bakanlığı’nın eski hizmet binasına yakın bir noktada gerçekleşti.

Kamu Sağlığı Bakanı Mohammed Ismayeel Kawosi ölü sayısını teyit etti ve yaralıların şehir genelindeki hastanelere kaldırıldığını söyledi.

İtalyan bir sivil toplum kuruluşu tarafından yönetilen bir hastanenin koordinatörü olan Dejan Panic Twitter’dan yaptığı paylaşımda saldırı için “Bu resmen bir katliam” ifadelerini kullandı.

Yetkililer ölü ve yaralıların büyük bir kısmının sivillerden oluştuğunu, çevre binalarda büyük hasar meydana geldiğini aktardı. Bölgeye çok sayıda ambulans gönderildi.

Kabil son bir yılda birçok kez hem IŞİD hem de Taliban’ın hedefi oldu. Geçtiğimiz hafta da Kabil’deki beş yıldızlı bir otele gerçekleştirilen saldırıda aralarında ABD vatandaşlarının da olduğu 22 kişi hayatını kaybetmişti. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Badou Ndiaye için ‘İngiltere’ iddiaları netleşiyor!

SONRAKİ HABER

SES: Şiddete karşı 17 Nisan'da iş bırakıyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa