26 Ocak 2018 23:14

Son kez bir araya geldiler: Nuriye ve Semih kazandı

Nuriye ve Semih İçin Dayanışma üyeleri de Kadıköy'de son kez bir araya gelerek, "Nuriye ve Semih kazandı" dedi.

Paylaş

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevlerini sona erdirmesinin ardından, Nuriye ve Semih İçin Dayanışma üyeleri de Kadıköy'de son kez bir araya gelerek, "Nuriye ve Semih kazandı" dedi.
 
Nuriye ve Semih İçin Dayanışma üyeleri, OHAL Komisyonu'nun işlerine geri iadelerini ret etmesi üzerine 324 günlük açlık grevini sonlandıran eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için son kez Kadıköy Süreyya Operası önünde bir araya geldi. 2 eğitimcinin fotoğraflarının taşındığı eylemde, "Nuriye ve Semih kazandı, direniş kazandı" pankartı açıldı.

‘TARİHİN EN GÜÇLÜ DİRENİŞİYDİ’

Nuriye ve Semih İçin Dayanışma üyeleri adına açıklamayı okuyan Meltem Servi, Nuriye ve Semih'in direnişinin ilk gününden itibaren siyasi iktidar için bir kâbus olduğunu belirtti. Eğitimcilerin 324 gündür yaptığı açlık grevi süresinin, 15 Temmuz'u fırsata çeviren rantcı siyaseti deşifre ettiğini de sözlerine ekleyen Servi, bu direnişin farklı kesimleri yan yana getirdiğini, tarihin en güçlü direnişlerinden birisi olduğunu söyledi.

'SUSMUYORUZ KORKMUYORUZ'

OHAL Komisyonu'nun akademisyen Nuriye Gülmen'in ve öğretmen Semih Özakça için verdiği ret kararı hatırlatan Servi, bu kararı siyasi, hukuki ve vicdanen de kabul etmediklerini ifade etti. Servi, "Dayanışma olarak, açlık grevini kazanımla bitiren ve direnişleri boyunca bizlere umut olan ve bizleri yan yana getirerek dayanışmanın gücünü tattıran Nuriye ve Semih'e binlerce kez teşekkür ediyoruz. Bu irade savaşına bizleri de ortak ettikleri için minnettarız. Nuriye ve Semih'in hak alma mücadelesinde onlarla birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Verdikleri irade savaşında Nuriye ve Semih demekten hiç korkmadık, onların açlığına susmadık; biz kazandık. 'Efrin'de savaşa hayır' demekten de korkmuyoruz, susmuyoruz. Direniş kazanmıştır" dedi. 
 
Açıklama, "Nuriye Semih onurumuzdur" sloganlarıyla son buldu. (İstanbul/MA) 
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul’un kayıp treni kitaplaştı

SONRAKİ HABER

Esenyurt'ta 11 işçinin yanarak öldüğü iş cinayetinde patronlar tali kusurluymuş!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa