26 Ocak 2018 21:19

Lüleburgaz’dan barış çağrısı

Sendikalar ve siyasi partilerin bir araya gelerek oluşturduğu Lüleburgaz Barış Platformu, tüm yurttaşları savaşa karşı barışı savunmaya çağırdı.

Paylaş

Lüleburgaz Barış Platformu, yaptığı basın açıklamasında “Halkımızı savaşa karşı barışı savunmaya davet ediyoruz” dedi. ÖDP, HDP, EMEP, Yeşiller ve Sol Gelecek Parisi, Haziran Hareketi, Eğitim Sen, BES ve Haber-Sen temsilcilerinin katıldığı toplantıda bildiriyi ÖDP Lüleburgaz İlçe Başkanı Ali Osman Topuz okudu.

'SEÇİM KAZANDIRMA SAVAŞI'

Afrin'in bugüne kadar halkların barış içinde yaşadığı ve Suriye’nin diğer kentlerine göre savaştan en az etkilenen bölge olduğunu belirten Topuz, “Dışarıdan bir müdahale olmadığı sürece birbirinin kılına dahi zarar vermeden yaşayan bu toplulukların şimdi birbirlerini boğazlamaları isteniyor. Peki ama halklar neden, kim için savaştırılmak istenmektedir?” diye sordu.

Topuz açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bu savaş, Rusya ve Amerika başta olmak üzere, halkların başına bela olan emperyalist güçlerin ve bölge gericiliklerinin pazarlıkları sonucu planlanmış kirli bir savaştır. Bu savaştan, bölgede yaşayan halkların en ufak bir çıkarı yoktur. Halkların çıkarının olmadığı bir yerde, ülke çıkarından da söz edilemez. Kısaca söylemek gerekirse bu savaş, AKP’ye seçim kazandırma ve giderek AKP’nin ‘tek adam, tek parti rejimi’ni kurma savaşıdır. Bu nedenle savaşa destek olmak, aynı zamanda, bu siyasal iktidarın peşine takılmak, arkasında saf tutmak, ülkemizin ortaçağ karanlığına doğru sürüklenmesine omuz vermek demektir.” (Lüleburgaz/EVRENSEL) 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Türkmen: Üreticiye destekleme primleri neden ödenmiyor?

SONRAKİ HABER

Sivas'ta 3.7 şiddetinde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...