26 Ocak 2018 16:50

Kılıçdaroğlu: Trump-Erdoğan görüşmesinin bantını yayınlayın

Trump-Erdoğan görüşmesine dair tarafların farklı açıklamalar yapmasını değerlendiren Kılıçdaroğlu 'Farklılık varsa bantları yayınlayın kardeşim' dedi.

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afrin harekatına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında yapılan telefon görüşmesiyle ilgili, “Bakıyorsunuz açıklamalar yapılıyor, aralarında büyük farklılıklar var. Ben de diyorum ki eğer açıklamada farklılık varsa bantları yayınlayın kardeşim?” dedi.

Kılıçdaroğlu, Yerel Yönetimler ve Adalet Sempozyumu’nun açılışında konuştu. Türkiye’nin en temel ve en büyük sorununun ülkede adaletin olmayışı olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Hangi partiden olursa olsun, hangi görüşten, hangi inançtan, hangi kimlikten olursa olsun bütün vatandaşların üzerinde mutabık kaldığı konu, ‘bu ülkede adalet yok’. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. Adaleti kendimiz için değil 80 milyon için, doğmamış çocuk için istiyoruz. Adaletin iflas ettiği bir ülkede bırakın demokrasiyi devlet de yoktur” dedi.

NİYE GİZLİYORSUNUZ?

TSK tarafından Afrin’e yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı operasyonuna ilişkin ABD ile olan temasları değerlendiren Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Bakıyorsunuz açıklamalar yapılıyor, aralarında büyük farklılıklar var. Efendim neymiş, ‘Trump’la konuştum’, güzel, konuş. İtiraz var mı, yok. Anlatacaksınız gerçekleri, evet. ‘Teröre karşı mücadele zorunludur’, evet. Orası farklı açıklama yapıyor, burası farklı açıklama yapıyor. Ben de diyorum ki eğer açıklamada farklılık varsa bantları yayınlayın kardeşim, Amerika’yı mahcup edin. ‘Ey Trump, sen yanlış söylüyorsun, bak, bantlar burada’ deyin. Niye gizliyorsunuz? Bu süreçte beni en çok üzen noktalardan birisi de Dışişlerinin açıklıkla devre dışı bırakılmasıdır. Dışişleri Bakanı geziyor ama etkisiz eleman, istediği kadar gezsin. Konuşuyor, istediği kadar… Yöneten kim, bu milletin yetki vermediği saray hükümeti. Şimdi ben bu eleştiriyi getirdiğim için yine onların bütün kanalları, bütün gazeteleri üstümüze üstümüze gelecekler. Sanıyorlar ki biz geri adım atacağız. Hiç kimse endişe etmesin, 80 milyon vatandaşıma sesleniyorum; istedikleri kadar baskı kursunlar adalet için yapmayacağımız hiçbir şey yoktur. Adaleti ya getireceğiz ya getireceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır Barosu: Geç gelen adalet, adalet değildir

SONRAKİ HABER

AKP’li Bozdoğan Belediyesi işçi kıyımında ısrarcı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa