26 Ocak 2018 10:36

Affleck, taciz suçlaması nedeniyle Oscar töreninden çekildi

Bu yılki Akademi Ödülleri'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü vermesi beklenen Oscar'lı aktör Casey Affleck, taciz suçlamaları nedeniyle çekildi.

Paylaş

Oscar ödül töreninde en iyi kadın oyuncu ödülünü takdim etmesi beklenen Casey Affleck, hakkındaki cinsel taciz suçlamaları nedeniyle çekildi.

Manchester By The Sea’deki performansıyla geçtiğimiz yılki Oscar’larda en iyi aktör ödülüne layık görülen Affleck, 2010’da iki kadına cinsel tacizle suçlanmıştı. Affleck iddiaları kabul etmemişti.

2017 yılının sonunda 300'ü aşkın kadının yapımcı Harvey Weinstein'ı cinsel saldırıyla suçlaması sonrası kadınlar #MeToo (Ben de) kampanyası başlatmış ve cinsel taciz ve tecavüz mağduru çok sayıda kadın sessizliklerini bozmuştu. Affleck hakkındaki iddialar da bu hareketin etkisiyle yeniden gündeme gelmişti.

AFFLECK HAKKINDAKİ İDDİALAR NELERDİ?

Yapımcı Amanda White ve Fotoğraf Direktörü Magdalena Gorka, Affleck’in yönettiği I’m Still Here’ın yapımı sırasında cinsel tacize uğradıkları iddiasında bulunmuştu.

White, kendisiyle otel odasında bir gece geçirmediği gerekçesiyle Affleck’in maaşını artırmadığını öne sürmüştü. White, “Affleck’in bulunduğu ortamlarda ve onun da aktif teşvikiyle neredeyse her gün cinsel içerikli yorumlar ve imalarda bulunuluyordu” demişti.

Gorka ise o dönemde evli olan Affleck’in uyuduğu sırada yatağına girdiğini söylemişti.

Affleck’in avukatı ise bu iddiaların aktörden “para koparmak için” öne sürüldüğü savunmasında bulunmuştu. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Jinnews’e ikinci kez erişim engeli getirildi

SONRAKİ HABER

Doğu Anadolu Bölgesi'nde 650 köy yolu ulaşıma kapandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...