26 Ocak 2018 02:37

HDP’den iktidar medyasına: Gerçeği çarpıtıyorlar

HDP, Yeni Akit ve Akşam gazetelerinde 'HDP: Kimse bizden vatanseverlik beklemesin' başlığı ile servis edilen habere tepki gösterdi.

Paylaş


HDP Yeni Akit ve Akşam gazetesi başta olmak üzere, iktidara yakın gazetelerde “HDP: Kimse bizden vatanseverlik beklemesin” başlığı ile servis edilen haberlere tepki gösterdi.

 

Yapılan haberleri, gerçeğin alenen çarpıtılması ve karalama operasyonu olarak yorumlayan HDP açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Parti Sözcümüz Ayhan Bilgen, 23 Ocak 2018 tarihinde, Genel Merkezimizde gerçekleştirdiği basın açıklamasında şöyle söylemiştir: ‘Kimse bizden vatanseverlik namına suç ortağı olmamızı beklemesin.’ Bu ifadeyi kırpıp çarpıtarak kullanmak basın etik ilkelerinin açıkça yok sayılmasıdır. Ama zaten iktidar medyasından herhangi bir ahlaki davranış beklememiz söz konusu değildir. Elbette ki, bu haberleri yaparken, gerçeği görmüyor, bilmiyor değiller. Partimizi hedef haline getirebilmek için çabalayan iktidar medyası, bizim barıştan, demokrasiden, adaletten yana olan duruşumuzdaki kararlılığı örtebilmek için yalanlara başvurmaktadır. Ancak bu çabalar nafiledir.” Yapılan açıklamada söz konusu haberler hakkında hukuki işlem başlatılacağına da dikkat çekildi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Zehra Su Darulaceze'de konser verdi

SONRAKİ HABER

13. Kadın Kadına Öykü Yarışması başvuruları sürüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...