25 Ocak 2018 21:02

Tüm gazeteciler özgür olana kadar nöbetteyiz

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesinde, Cumhuriyet İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay nezdinde tüm haksız tutuklamalara karşı 43. kez Adalet Nöbeti tutuldu.

Paylaş

Cumhuriyet gazetesi yayın politikasının hedef alındığı dava kapsamında tutuklu bulunan gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay nezdinde tüm haksız tutuklamalara karşı çıkmak için Çağlayan’daki İstanbul Adliyesinde başlatılan Adalet Nöbeti 43. kez tutuldu.

Adliye binasındaki nöbetin ardından bina önündeki açıklamada Prof. Dr. Burhan Şenatalar ve Avukat Berrin Adıyaman konuştu. Her geçen gün demokrasiden ve özgürlükten uzaklaşıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Burhan Şenatalar, tek adam rejiminin baskılarının arttığını söyledi.

Üniversitelere yönelik baskıya değinen Şenatalar, böylesi bir ortamda Adalet Nöbeti’nin kararlılık ve cesaret örneği olduğunu vurguladı ve düşünür ve siyaset adamı Vaclav Havel’den alıntılayarak “Kaybetmemizin kesin olduğu mücadeleler, girmekten kaçındığımız mücadelelerdir” dedi. Ardından söz alan Avukat Berrin Adıyaman ise, “Sözler tükendi ancak bizlerin sabrı tükenmedi, tükenmeyecek. Bu, onların şahsında tüm muhaliflere yönelik bir korkutma, sindirme hareketidir. Hukuk herkese lazım. Tüm aydınları aramızda görene kadar nöbetteyiz” dedi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

ODTÜ girişlerine kart okuma sistemi getiriliyor

SONRAKİ HABER

Öğrenip, güçleneceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa