25 Ocak 2018 04:58

Kartal Belediyesi işçileri: Çalışma koşullarımız düzeltilsin

Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünde çalışan işçiler, içeride ve dışarıdaki çalışma koşullarının düzeltilmesini istiyor.

Paylaş

Yasemin TİRYAKİ
İstanbul

Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünde çalışan işçiler, kötü çalışma koşullarının düzeltilmesini istiyor.

Hem içeride hem de dışarıda çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını dile getiren işçiler, “Isırma ve hastalık vakalarında kanunen köpekleri alıp tedavi ve rehabilite amaçlı barınağa götürmemiz gerekiyor. Bunu yaparken vatandaşlar tarafından hakaret, tehdit ve şiddete maruz kalıyoruz. Belediye yönetimi de bizim arkamızda durmuyor” dedi.

6 ayda bir sağlık taramasından geçirilmeleri gerektiğini belirten işçiler, “Ancak seneler sonra ilk defa göstermelik bir muayene yapıldı. Kulak ve göz muayenesi yapılarak oldubittiye getirildi. Ciğer filmi ve kan tahlili yapılmadı” diye konuştu.

Soyunma yerlerinin bile olmadığını ifade eden işçiler şunları anlattı: “Hayvanların ameliyat edildikleri yerle yan yana yemek yiyoruz. Anlık gelişen olaylardan dolayı, vicdani yükümlülük hissederek çay ve yemek saatlerini kullanmıyoruz. Buna rağmen kötü muameleye maruz kalıyoruz. Ayrıca komşu belediyelerde çalışan işçilerin mesai ücreti farkı maaşlarına yansıtılırken, biz sürekli mesaiye kalıp hiçbir haktan yararlanamıyoruz.” İşçiler bu koşulların düzeltilmesi için mücadele etmek gerektiğini söyledi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

5 işyerinde sendikalaşma mücadelesi sürüyor

SONRAKİ HABER

Galatasaray UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu'nu son sırada tamamladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa