25 Ocak 2018 04:50

5 işyerinde sendikalaşma mücadelesi sürüyor

Sendikalaştıkları için işten atılan Akkim, Poliya Polyester, DHL Express, Babacanlar Kargo ve Kod-A işçilerinin direnişleri sürüyor.

Paylaş

Sendikalaştıkları için işten atılan Akkim, Poliya Polyester, DHL Express, Babacanlar Kargo ve Kod-A işçilerinin direnişleri sürüyor.

Akkim işçileri 177, Poliya Polyester 28, DHL Expres işçileri 191, Babacanlar Kargo işçileri 138, Kod-A işçileri ise 115 gündür direnişte. İşçiler işlerine sendikalı olarak dönmekte kararlı. 

Petrol-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan Akkim işçilerinin direnişi 191 günü geride bıraktı. İstanbul Hadımköy’de bulunan fabrikanın önünde süren direnişe destek ziyaretleri de devam ediyor.

Tekirdağ Çerkezköy’de bulunan Poliya Polyester fabrikasında da Petrol-İş Sendikasına üye olan işçiler işten atıldı. İşçilerin direnişi 28’inci gününde.

İstanbul Güneşli’de de 50 metre mesafeyle iki direniş devam ediyor. Bir yanda Türk-İş’e bağlı TÜMTİS’e üye oldukları için işten atılan DHL Express işçileri diğer yanda ise DİSK’e bağlı Sosyal-İş’e üye oldukları için işten atılan Kod-A işçileri.

DHL Express işçilerinin direnişi 191 günü geride bırakırken Kod-A işçileri ise 115 gündür direnişte.

Öte yandan yine TÜMTİS’e üye oldukları için işten atılan Antep’teki Babacanlar Kargo işçilerinin direnişi de 138’inci gününde. Sendikalı olarak işe geri dönene kadar mücadele etmekte kararlı olan işçilerin açtığı işe iade davaları da devam ediyor. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)


 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Nasırlı ellerle nota basılır ama nasırsız daha iyi basılır'

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de 38 yaşındaki öğretmen, mektup bırakarak hayatına son verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...