13 Ağustos 2012 15:23

Şemdinli’de durum Valiliğin dediği gibi değil

BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan’ın da aralarında bulunduğu bir heyet, Şemdinli’deki çatışma bölgesinde incelemelerde bulundu.Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde 23 Temmuz’da başlayan ve yer yer devam eden çatışmaların ardından BDP heyeti, Bağlar (Nehri) Köyü ve köye bağlı mezralarında incelemelerde bulu

Şemdinli’de durum Valiliğin dediği gibi değil

Paylaş

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde 23 Temmuz’da başlayan ve yer yer devam eden çatışmaların ardından BDP heyeti, Bağlar (Nehri) Köyü ve köye bağlı mezralarında incelemelerde bulundu. BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, Şemdinli Belediye Başkanı Sedat Töre, Yüksekova Belediye Başkanı Ercan Bora, Esendere Belediye Başkanı Tacettin Sefalı, BDP Yüksekova İlçe Başkanı Rüstem Demir ile BDP Şemdinli ve Yüksekova ilçe yöneticilerinden oluşan heyet, Bağlar (Nehri) Köyü sakinleri ile görüşerek köylüleri sorunlarını dinledi.

Bağ ve bahçelerin kuruduğu ve hâlâ paniğin hakim olduğu köylerdeki incelemelerin ardından açıklama yapan BDP’li vekil Esat Canan, köylerin büyük zarar gördüğünü belirterek, “Yaptığımız tespitlere göre bazı mezralarda vatandaşın bahçeleri ve bağları yakılmış. Dağdaki ormanlar, bahçeler, yeşil alanların yandığı, kül haline geldiği çok net bir şekilde anlaşılıyor. Bir kısım mezrada bütün evler kapalı, evlerde kimse yok. Valiliğin açıklamasına göre herkes kendi evine dönmüş görünüyor. Ama gerçek öyle değil” dedi. (HAKKARİ)

ÖNCEKİ HABER

'Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis’i toplamayız'

SONRAKİ HABER

DİSK, 1 Mayıs öncesi bildiri dağıtımlarına devam ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa