24 Ocak 2018 20:27

Davos: Blockchain artık görmezden gelinemez

Davos Zirvesi'nde asıl olarak bitcoin ve kripto paralar için geliştirilen Blockchain teknolojisinin 'artık görmezden gelinemeyeceği' vurgulandı.

Paylaş

Davos’ta asıl olarak bitcoin ve kripto paralar için geliştirilen, ancak finans dışında ekonominin tüm alanlarında varlık takası için kullanılabilen Blockchain teknolojisinin "görmezden gelinemeyeceği” vurgulandı. The Financial Times’da yer alan habere göre, Blockchain teknolojisinin finans kurumlarını endişelendirmesi sonucu Davos Zirvesi’nde oturumlardan biri de “kripto-para balonu” olacak. Oturum, 25 Ocak’ta Türkiye saatiyle 20.00’de gerçekleşecek.

BLOCKCHAIN NEDİR?

Blockchain; şirketler, kurumlar ve bireylerin birbirileriyle hem kripto para, hem de bireylerin tıbbi kayıtlarına ve her türlü varlık değişimini gerçekleştirmelerine olanak sağlayan bir ortak kayıt teknolojisi olarak tanımlanıyor. Bu teknoloji, ilgili tüm tarafları gerçek zamanlı olarak bilgilendirerek hem yolsuzlukları önlüyor hem de arada bir kurum olmaksızın varlık değişimini sağlayarak aracı kurumların faaliyetlerine gerek kalmamasını sağlıyor. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Oyuncular Sendikası: Yasaklar kamu vicdanını yaralıyor

SONRAKİ HABER

Lübnan'da hükümeti protesto eden halka saldırılar sürdü: 114 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...