13 Ağustos 2012 11:18

'Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis’i toplamayız'

Bölge’de yaşanan şiddetli çatışmaların ardından BDP ve CHP’nin yaptığı ‘Meclis’i toplayalım’ çağrılarına Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, karşı çıkması ve çağrıyı yapanları eleştirmesinin ardından AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’ten de benzer bir açıklama geldi. Anca

'Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis’i toplamayız'
Paylaş

AKP’li Hüseyin Çelik Meclis’in toplanması çağrılarına ilişkin “Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis’’i toplamayız” dedi.

‘TAVRIMIZ DEĞİŞMEYECEK’

Habertürk’e konuşan Çelik, CHP ve BDP’nin Kürt sorununa ilişkin gelişmelere dair Meclis’İn olağanüstü toplanması çağrılarına yanıt verdi. “Özellikle PKK’nın oluşturduğu bir gündemin peşine takılarak TBMM’yi toplantıya çağırmanın ne kadar çok yanlış olduğu, kanaatimizi biraz daha pekiştiriyor” diyen Çelik CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün kaçırılmasını kastederek, “Bu olay Ak Parti tavrında değişiklik yapmayacaktır” dedi.

OLAĞANÜSTÜ BİR DURUM YOKMUŞ!

“TBMM, CHP’nin çağrısı üzerine toplanacaktır ancak Ak Parti grubu orada olmayacaktır” diyen Çelik, “Hükümet işinin başındadır ve terörle mücadele etmektedir” dedi. Haftalarca devam eden ve çok sayıda asker ve PKK’linin ölümüne neden olan çatışmaları, ‘normal’ olarak gördüğünü belirten Çelik, “Şemdinli’deki operasyonlar esnasında CHP bir manada PKK’nın propagandasına ve emellerine hizmet edercesine Türkiye’de olağanüstü bir durum varmış gibi panik havası yaratmıştır” dedi. AKP’nin tepkisinin ilk günden itibaren aynı olduğunu söyleyen Çelik, “Biz bu toplantıya katılmayacağız. Terörle mücadeleyle ilgili yasal bir alt yapı boşluğu mu var, TBMM toplanıp yeni bir kanun mu çıkaracak?” ifadelerini kullandı.

‘BİRKAÇ MEHMET ŞEHİT OLDU DİYE...’

Çelik daha sonra ise skandal sözler sarfetti. “Gerekli olursa Meclis tabii ki toplanabilir” diyen Çelik, “Ama PKK bomba patlattı diye, bir yeri bastı diye, birkaç Mehmet’i şehit etti diye örgütün her gün Türkiye’nin gündemini oluşturmasına müsaade etmemeliyiz” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Çözümsüzlüğün sonucu

SONRAKİ HABER

Şemdinli’de durum Valiliğin dediği gibi değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...