24 Ocak 2018 13:01

Erdoğan: Afrin operasyonu sonuna kadar devam edecek

Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin operasyonu için 'Terör örgütünün son mensubu etkisiz hale getirilene kadar devam' dedi.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlarla yaptığı toplantıda Afrin operasyonunu değerlerlendirdi. Erdoğan, NATO'dan gelen "Cumhurbaşkanı'nın operasyonun kapsamı ve süresinin sınırlı olacağına ilişkin mesajı önemli" ifadesiyle çelişen bir biçimde "Terör örgütünün son mensubu da etkisiz hale getirilene kadar devam edeceğiz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

* Zeytin Dalı Harekâtı, başarı ile devam ediyor. TSK'ya ait birlikler ile Suriyelilerden oluşan Özgür Suriye Ordusu unsurları adım adım Afrin'i kontrol altına alıyor. Son birkaç yılda 5 bin tır ve 2 bin uçak dolusu silah ile donatılan terör örgütünün son mensubu da etkisiz hale getirilene kadar bu operasyon devam edecektir.

'OBAMA BİZİ ALDATTI'

* Bunlar, barbar, katil, hırsız, ırz düşmanı. Bunlar bölgemizin maruz kaldığı post modern Haçlı Seferi'nin yeni iş birlikçileri. Münbiç'ten başlayarak sınırlarımız boyunca bu oyunu boza boza gidecek bölgemizi bu musibetten tamamen temizleyeceğiz" diyen Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama döneminde aldatıldıklarını söyledi: "Sayın Obama döneminde bizim bir de Zeytinlik Harekatı vardı. Ne yazık ki Obama orada bizi aldattı. O harekat, Münbiç'i teröristlerden temizleme harekatıydı. Sözünde durmadı.  Biz üzerimize düşeni yaptık onlar yapmadı. Münbiç'i gerçek sahiplerine bırakacağız dediler sözlerinde durmadılar. Hesap başkaydı. Orada âdeta yeniden bir terör devleti oluşturmanın hesabıydı. Adını Kürt devleti koyuyorlardı. Burada Kürt yok ki. Yüzde 95'i Arap var.

'BİZİM 8 ŞEHİDİMİZ VARSA ONLARDAN 268 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ'

* Bizim TSK ve ÖSO olarak 7-8 şehidimiz varsa ama 4 gün içerisinde tespit ettiğimiz kadarıyla 268 terörist etkisiz hale getirildi. Kararlı bir şekilde bu devam edecek bunların kökünü kazıyacağız." (Ankara/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kalp krizi geçiren istismar mağduru çocuk için rapor istendi

SONRAKİ HABER

Hrant Dink'in arkadaşları: Nefret suçlarıyla yüzleşecek yere gelemedik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...