24 Ocak 2018 09:03

Suudi Arabistan’da botokslu develer yarışmadan ihraç edildi!

Suudi Arabistan'da önemli bir yeri olan develer güzellik yarışmalarında da yarıştırılıyor. Hırslı deve sahipleri kazanmak için her yolu mübah görüyor.

Paylaş

Suudi Arabistan’da yüz yıllardır besin kaynağı, ulaşım ve hatta savaş için kullanılan develer aynı zamanda bir ay süren yarı resmi bir festivalin de başrolünde.

Festival kapsamındaki etkinliklerden biri deve güzellik yarışması ve yarışmanın katılımcıları bir hayli hırslı. Öyle ki bu yıl 12 deve, yarışmadan ihraç edildi. Gerekçe ise sahiplerinin daha güzel gözükmeleri için develeri botokslaması!

Reuters’in haberine göre yarışmanın baş jürisi Fevzan el Madi, devenin Suudi Arabistan’ın sembolü olduğunu belirterek “Geçmişte onları ihtiyaç sebebiyle koruyorduk şimdiyse hobi olarak” diyor.

Her yıl yapılan ve bir ay süren deve festivali geçtiğimiz yıl başkent Riyad’ın kırsalına taşınmıştı. Hükümet, buraya yarışmalara ev sahipliği yapacak kalıcı bir tesis inşa etti. Toplam 57 milyon dolar ödülün dağıtıldığı farklı yarışmalar arasında güzellik yarışması da bulunuyor.

Yetkililer, festivalin yarısı geride kalırken katılımın üçte bir oranında arttığını söylüyor. Şu ana kadar 300 bin kişinin festivali ziyaret ettiği belirtiliyor. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İDO ve BUDO'dan sefer iptalleri - 24 Ocak 2018

SONRAKİ HABER

Kocaelili işçiler: Ücretlerimizin çoğu vergiye gidiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa