23 Ocak 2018 21:29

Urfa’da utandıran ekmek kuyruğu

Urfa’da yaşayan Suriyeli kadınlar, ihtiyaç sahiplerine dağıtılan ekmekten almak için sabahın erken saatlerinde fırın önünde uzun kuyruk oluşturuyor.

Paylaş

Urfa’da ihtiyaç sahiplerine günlük dağıtılan ekmeklerden almak isteyen Suriyeli kadınlar, sabah erken saatlerde fırın önünde uzun kuyruk oluşturuyor. Çocuklarıyla birlikte soğuk ve yağışlı havada kaldırım üzerinde kuyrukta bekleyen kadınlar, fotoğraf çekilirken görüntülenmemek için yüzlerini eşarp ve çarşaflarıyla gizledi.

Urfa’da Balıklıgöl yakınında bulunan bir fırında ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz ekmek dağıtılıyor. Ekmek alabilmek için fırınların açılış saati olan sabah 05.00’ten itibaren çoğunluğu Suriyeli olan kadınlar sıraya giriyor. Soğuk ve yağışlı havada çocuklarıyla birlikte kaldırımda oturarak bekleyen kadınlar, bir fırın çalışanı tarafından 3’erli dağıtılan ekmekleri alıyor. Her gün 350 ile 400 arasında ekmeğin dağıtıldığı kuyrukta kaldırım üzerinde oturarak sıranın kendilerine gelmesini bekleyen kadınlar, görüntülenmemek için yüzlerini eşarp ve çarşaflarıyla gizlemeye çalıştı.

Fırın çalışanları, “Ekmek dağıtımı sırasında maalesef istenmeyen manzaralar oluşabiliyor. Herkes bir anda ekmek almak isteyince izdiham yaşanabiliyor. Bu manzara bizi de üzüyor” ifadelerini kullandı. (Urfa/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Rodrigo Duterte: Diktatöre dönüşmek istersem beni vurun

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın ABD'ye gidiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa