23 Ocak 2018 17:31

Tüm Yerel-Sen dayanışmayı kırmaya çalışıyor

Tüm Yerel-Sen, Tüm Bel-Sen'in İzmir Büyükşehir Belediyesinden ihraç edilen emekçilerle dayanışmasını kırmaya çalışıyor.

Paylaş

Tüm Yerel-Sen, İzmir Büyükşehir Belediyesinde çalışan emekçilerin OHAL’in ardından ihraç edilen emekçilerle dayanışmasını kırmaya çalışıyor. Tüm Bel-Sen maddi dayanışma sağlamak için üye aidatlarını iki katına çıkarma kararı alırken, Tüm Yerel-Sen gönderdiği mesajda “Üyelerimizden yalnızca bir aidat alarak mücadelemizi yükseltmeye devam ediyoruz” dendi. 

Binlerce üyesi OHAL KHK’leri ile görevlerinden ihraç edilen KESK’e bağlı sendikalar, aldıkları kararlarla aidatlarını iki katına çıkardı ve dayanışmayı büyütme çağrıları yaptı. Son olarak Tüm Bel-Sen de ocak ayından itibaren sendika aidatlarını arttırma kararı aldı. 

Birleşik Kamu-İş’e bağlı Tüm Yerel-Sen İzmir 1 No’lu Şube, Tüm Bel-Sen’in dayanışma kararını kırmak için İzmir Büyükşehir Belediyesinde çalışanlara mesaj attı. Tüm Yerel-Sen’in mesajı sadece üyelerine değil bütün belediye çalışanlarına atılırken, bu durum “Tüm Yerel-Sen numaraları nereden buldu”‘ sorusunu akıllara getirdi. 

Mesaj şu ifadeler yer aldı: “Ocak ayından itibaren bir başka sendika kendi üyelerinden 2 aidat almaktadır. Bu konu sendikamızla ilgili olmayıp, Tüm Yerel-Sen olarak; üyelerimizden yalnızca bir aidat alarak mücadelemizi yükseltmeye devam ediyoruz.” 

‘İHRAÇ EDİLENLERİN ÜYELERİNE SAHİP ÇIKMADILAR’

Tüm Bel-Sen İzmir 1 No’lu Şube mesajla ilgili sosyal medya hesabında açıklama yaptı. Açıklama Tüm Yerel-Sen’in mesajı ve Tüm Bel-Sen’in ihraçlara karşı yaptığı eyleminden bir kare ile paylaşıldı. Her iki foto arasındaki farka dikkat çekilen açıklamada “Bu iki resme iyi bakın. Biri saray kurmaylarının çağrısını yaptıkları ‘sorumlu sendikacılığın’, aslında ‘Aman tadımız kaçmasın’ sendikacılığının resmidir. OHAL döneminde bırakın sokağa çıkmayı, ihraç edilen üyelerine sahip çıkmayı, telefona çıkmayanların resmidir. Diğer resim ise ekmeğinden edilen ile ekmeğini bölüp paylaşmanın resmidir” dendi. 

‘KHK KARŞISINDA EL KOVUŞTURANLAR’

Tüm Yerel-Sen’in KHK’ler karşısında ellerini ovuşturduğunun ifade edildiği açıklama şöyle devam etti: “Biri dayanışma göstermek şöyle dursun, sergilenen dayanışmayı baltalamaya görev bilenlerin resmidir. Diğeri dayanışmayı büyütmenin, en zor koşullarda dahi bir arada olmanın resmidir. Biri bırakalım iktidarı, sarayı kendi işverenine iki çift laf edemeyip kendine mücadele konusu olarak KESK’i seçenlerin, onu itibarsızlaştırmaya çalışanların resmidir. Diğeri her koşulda kamu emekçilerinin talepleri ve herkesin iş güvencesi için mücadele eden KESK’in ve Tüm Bel-Sen’in resmidir. Bu iki resme iyi bakın. Aradaki farkı göreceksiniz.” (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

2018'in Oscar adayları açıklandı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gidiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa