23 Ocak 2018 12:24

‘Çin’den Talisca için 30 milyon avro’ iddiası

Beşiktaş'ta son dönemde oynadığı futbolla dikkatleri üzerine çeken Anderson Talisca için Çin kulüplerinin devrede olduğu iddia edildi.

Paylaş

ALİ DANAŞ
 

Antalyaspor maçında 2 gol atarak galibiyetin baş mimarı olan Anderson Talisca için transfer iddiaları bitmiyor.

Yaz transfer döneminde adı uzun süre Manchester United ile anılan Talisca için bu kez de Çin kulüplerinin devrede olduğu Portekiz basını tarafından sürekli yazılıyor. Birkaç gündür Portekiz basınını meşgul eden haberlere göre bu transfer için Çin kulüpleri arasında en iddialı ekip Changchun Yatai. Changchun Yatai Kulübünün yöneticilerinin üç gündür Benfica ile pazarlık yaptığını iddia eden Portekiz basını 20 milyon avrodan başlayan ilk teklifin 30 milyona kadar çıktığını belirtiyor. Talisca’nın kendisine önerilen bu rakamdan çok memnun olduğu ve Talisca’yı mutlaka satmak isteyen Benfica’nın da kısa sürede bu transferi sonlandıracağı iddialar arasında.

Bu transferin Beşiktaş yönüne de değinen Portekiz basını, siyah-beyazlıların satıştan en az 6 milyon avro istediğini ve bu rakamı almadan Talisca’nın gitmesine izin vermeyeceğini de bildiriyor.

Devre arası transfer döneminin bitimine 8 gün kala tüm dikkatini santrfor transferine veren Beşiktaş transfer komitesi ise Talisca’yı bırakmayı düşünmüyor.Ancak belli bir rakamdan sonra Benfica’nın satış hakkı olduğu için olası transferde pazarlık masasına oturarak hem iki yıl için ödediği 5 milyon avroyu geri alma hem de ekstra pay alma şeklinde söz hakkı bulunuyor. (İstanbul/DHA)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sözcü duruşması 30 Mayıs’a ertelendi

SONRAKİ HABER

Erdoğan yeni ‘yerli ve milli’ halısını “108 metrekare, Hereke” diyerek tanıttı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa