23 Ocak 2018 09:01

Kılıçdaroğlu: Erdoğan, Afrin desteğimizden rahatsız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afrin operasyonuna verdikleri destekten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rahatsız olduğunu dile getirdi.

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afrin'e yönelik olarak başlatılan operasyona 'sınırlarımızda milli bir sorun var' diyerek açık destek vermelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı rahatsız ettiğini söyledi.

Hürriyet gazetesinden Deniz Zeyrek, Başbakan Binali Yıldırım ile Afrin operasyonu hakkında bir toplantı yapan Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği görüşmeyi, "Kılıçdaroğlu: Milli sorundur, elimizden gelen desteği sağlarız" başlıklı köşesine taşıdı.

Zeyrek'in köşesinden bir kısım şu şekilde:

"Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşmeden sonra sayın Kılıçdaroğlu ile telefon görüşmesi yapma fırsatı buldum. Gazetecilik refleksi ile Başbakan Yıldırım’ın anlatmış olabileceğini düşündüğüm bilgileri sordum ama görüşmenin içeriği hakkında konuşmak istemedi. “Başından beri bizi bilgilendiriyor. Operasyon başlamadan Almanya’daydım, arayıp bilgi verdi. Bugün de (dün) harekat hakkında bilgiler paylaştı. Desteğimiz için teşekkür etti” demekle yetindi."

"Ben de bu durumda “O zaman sizin Zeytindalı Harekatı ile ilgili görüşlerinizi öğrenmek isterim” dedim. Kılıçdaroğlu, cümlem bitmeden, “Bu milli bir sorun. Türkiye’nin sınır güvenliği söz konusu. O nedenle elimizden gelen desteği sağlarız. Bizim desteğimizi ortaya koymamız, ordumuzun morali ve motivasyonu açısından da önemli” dedi."

"Büyük ihtimalle bu desteği Başbakan Yıldırım’a da iletmişti."

'OY DEVŞİRMEK İÇİN KULLANMAK AHLAKSIZLIKTIR'

"Kılıçdaroğlu, verdikleri açık desteğe rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bay Kemal…” diye başlayarak kendisini eleştirdiğini anımsatarak şöyle konuştu: “Erdoğan’da Kılıçdaroğlu takıntısı var. Ben artık ciddiye almıyorum. Ordu Afrin’e girmiş. Biz açıktan destek veriyoruz, ‘sınırlarımızda sorun var, bu milli bir sorundur’ diyoruz. Böyle bir konuyu oy devşirmek için kullanmak ahlaksızlıktır. O desteğimizden bile rahatsız oluyor.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Neil Diamond sahnelere veda etti

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa