22 Ocak 2018 22:23

Metan gazından zehirlenen uzman çavuş yaşamını yitirdi

Ağrı Kapalı M Tipi Cezaevi bahçesindeki kuyudan sızan metan gazından zehirlenen Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Özden yaşamını yitirdi.

Paylaş

Ağrı'da geçtiğimiz 4 Aralık'ta Kapalı M Tipi Cezaevi bahçesindeki kuyudan sızan metan gazından zehirlenen askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Özden, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Böylece sızan metan gazı nedeniyle yaşamını yitiren asker sayısı 2'ye yükseldi.

Olay, 4 Aralık günü Van karayolu üzerindeki Ağrı M Tipi Cezaevi bahçesinde meydana geldi. Bahçedeki su kuyusundan sızan gazdan zehirlenen ve durumu ağır 2 askerden biri olan Van’ın Çatak nüfusuna kayıtlı Jandarma Er İdris Gülek, kaldırıldığı Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşam mücadelesini kaybetmişti. Durumu ağır olan diğer asker Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Özden, ise Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Özden, olaydan yaklaşık bir buçuk ay sonra bugün yaşamını yitirdi. Özden'in cenazesi, yarın memleketi Gaziantep'te öğle vakti düzenlenecek törenle toprağa verilecek. 

Cezaevi bahçesindeki kuyudan yayılan metan gazından çok sayıda asker etkilenmiş ve tedavilerinin ardından taburcu edilmişti. (Antep/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Afrin operasyonu İsveç Parlamentosunda tartışılacak

SONRAKİ HABER

Bursa'da fay hattının kırılmasıyla oluşan Suuçtu Şelalesi'nde sonbahar güzelliği

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa