Salcano işçileri, patronu sözleşme masasına çağırdı

Birleşik Metal-İş'te örgütlenen Salcano işçileri, fabrika önünde yaptıkları açıklamada patronu toplu sözleşme masasına çağırdı.

22 Ocak 2018 21:09
Paylaş

Birleşik Metal-İş'te örgütlenen Salcano bisiklet fabrikası işçileri, toplu sözleşme masasından kaçan patrona tepki gösterdi. Fabrika önünde yapılan açıklamada toplusözleşmeli düzenden asla vazgeçilmeyeceği vurgulandı ve patron sözleşme masasına çağrıldı.

İstanbul Arnavutköy'de kurulu Salcano bisiklet fabrikası işçileri, yeterli çoğunluğu sağlayarak Birleşik Metal-İş Sendikasında örgütlendi. Örgütlenmeye karşı patronun dava açtığını söyleyen işçiler, ikna odalarına kapatıldıklarını ve para karşılığı sendikadan istifaya zorlandıklarını belirterek fabrika önünde eylem yaptı. Dava sürecini bahane eden patronunu toplusözleşme masasından kaçtığı belirtilen açıklamada rüşvet karşılığı sendikadan vazgeçilmeyeceği vurgulandı. Açıklamada söz alan Birleşik Metal-İş temsilcisi, sendikal hak ve özgürlüklerden, toplusözleşme düzeninden asla geri adım atmayacaklarını söyledi ve "İşverenin Anayasal suç işlediğini bir kez daha belirtmek istiyorum. Ey işveren, direnmeyi bırak. Arkadaşları ikna odalarına çekmeyi bırak. Masaya gel ve insanların Anayasal haklarına saygı duy" ifadelerini kullandı.

Açıklama, "Salko'ya sendika girecek başka yolu yok" ve "Sendika hakkımız engellenemez" sloganlarıyla sona erdi. (İstanbul/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

Hayatını kaybeden askerin annesi: Garibanlık içinde büyüttüm

SONRAKİ HABER

Metin İlgün Yoldaşın hayatı her devrimciye örnek bir hayattır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa