22 Ocak 2018 01:31

Karabük'te işçi servisi evin duvarına çarptı: 4 ölü

Karabük'te Kardemir işçilerini taşıyan servis midibüsü bir evin duvarına çarptı, midibüs şoförü ve üç işçi hayatını kaybetti.

Paylaş

Karabük Kardemir'de çalışan işçileri taşıyan midibüs, freninin boşalması sonucu yol kenarında bulunan eve çarptı. Kazada midibüsün sürücüsü ile 3 işçi yaşamını yitirirken 2 kişi yaralandı.

Gece saatlerinde Kurtuluş Mahallesi Kurtuluş Caddesi'nde meydana gelen kazada Kardemir'de gece vardiyasında çalışan işçileri taşıyan 78 S 0293 plakalı midibüs rampa aşağı inerken freninin boşalması sonucu yol kenarında bulunan tek katlı evin garajına, ardından da eve çarptı.

ARAÇ VİNÇLE ÇEKİLDİ

Midibüs yaklaşık 2,5 saat süren çalışmalar sonucu vinçle çekildikten sonra araçta sıkışarak ölen 4 kişinin cesetleri çıkarıldı. Kazada midibüs sürücü Şükrü Parlak, işçiler Saffet Toğlu, Osman Özdemir ve Yasin Çelikkafa yaşamlarını yitirirken, İsmet Küçükzoroğlu ve Kamil Ünal ise kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı. Vali Kamil Çeber ilk belirlemelere göre aracın freninin boşalması sonucu kazanın meydana geldiğini, yaralıların birinin durumunun iyi olduğunu, diğerinin ise ağır olduğunu belirtti.

Midibüsün çarptığı evin sahibi Bahattin Sarı, kaza sırasında evde kardeşi Mustafa Sarı'nın bulunduğunu belirterek, "Daha birkaç gün önce bir araç garajdaki aracıma çarptı. Defalarca evimize bu şekilde araç çarptı. Yetkililere söylememe rağmen bu sorunumuzla ilgilenilmedi" dedi. (Karabük/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Güvenç: Rusya'nın nihai hedefi Afrin'i rejime devretmek

SONRAKİ HABER

Pompalı tüfekle öldürmeye teşebbüs eden erkeğe önce ceza sonra tahliye verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa