21 Ocak 2018 18:37

Muharrem soruşturmasını Başbakana sordu

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 1.5 yaşındaki Muharrem Taş’ın ölümünü ile ilgili soruşturmada takipsizlik kararı verilmesini sordu.

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Van’ın Gürpınar ileçesindeki köyünde, 1 Şubat 2014’te hastalanan ve yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye götürülemeyen 1.5 yaşındaki Muharrem Taş’ın ölümünü ile ilgili soruşturmada ihmali olduğu iddia edilen kamu görevlileri hakkında verilen ‘kovuşturma yapılmasına yer olmadığı’ kararını Başbakan Binali Yıldırım’a sordu.

Tanrıkulu, “Başsavcılığın, şüpheliler hakkında kovuşturmanın yapılmasına yer olmadığına karar verdiği ve AKP Hükümetleri döneminde sık sık dile getirilen  ‘Sağlıkta çağ atladık’ ifadeleri göz önüne alındığında, suçlu olan hasta olup ölen 1.5 yaşındaki Muharrem ile kardan kapalı yollarda oğlunun cenazesini bir çuvala koyup sırtında taşıyan babası mıdır?” diye sordu. AKP Hükümetleri döneminde sağlıkta ve ulaşım alanlarındaki politikaların başarısızlığın ve yetersizliğin kabul edilip edilmeyeceğini de soran Tanrıkulu, “Bu vahim olay ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Başbakanlık ne tür işlemler yapmıştır?” diye ekledi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Golle dönen Arda Turan'dan asker selamı

SONRAKİ HABER

CHP Milletvekili Ayhan Barut: Adana Havaalanı kapatılmamalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa