21 Ocak 2018 16:23

Esad, Afrin operasyonu için 'pervasız bir saldırganlık' dedi

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, TSK'nin Afrin operasyonunu 'pervasız bir saldırganlık' olarak tanımladı.

Paylaş

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye'nin Afrin operasyonunun "Suriye krizinin ilk gününden bu yana Ankara'nın teröristleri destekleme politikasına dayandığını" söyledi.

SANA'nın haberine göre İran Stratejik Dış İlişkiler Konseyi'nden bir heyetle başkent Şam'da bir araya gelen Esad,  "Türkiye'nin Afrin'e düzenlediği pervasız saldırı, Türk rejiminin Suriye krizinin ilk gününden bu yana izlediği ve temelde terörü ve terör örgütlerini desteklemek üzerine inşa edilen politikasından ayrı tutulamaz" ifadelerini kullandı.

Suriye hükümeti, Suriye'nin ayrılmaz bir parçası olarak nitelediği Afrin'e yönelik harekatı kınamıştı. Harekat öncesi yapılan açıklamada da TSK'nin Afrin'de savaş uçaklarını kullanması halinde hava savunma sistemlerinin devreye sokulacağı iddia edilmişti.

ARAP SENDİKALARI FEDERASYONU BAŞKANI: TÜRKİYE'NİN SALDIRILARINA SESSİZ KALINAMAZ

Uluslararası Arap İşçi Sendikaları Federasyonu Başkanı Cibali el Muraği ise Türkiye'nin Suriye toprakları üzerindeki saldırılarına dair uluslararası sessizliğe tepki gösterdi.

Kahire'de SANA'ya konuşan El Muraği, bu saldırıların görmezden gelinemeyeceğini belirtti ve derhal durdurulması talebini dile getirdi. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ayhan Bilgen ve Nadir Yıldırım'a jet Afrin soruşturması

SONRAKİ HABER

Bursa'da fay hattının kırılmasıyla oluşan Suuçtu Şelalesi'nde sonbahar güzelliği

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa