21 Ocak 2018 16:11

Ayhan Bilgen ve Nadir Yıldırım'a jet Afrin soruşturması

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen ve HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım'a Afrin operasyonuna dair söylediklerinden dolayı soruşturma açıldı.

Paylaş

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen ve HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım hakkında Afrin'e dair yaptıkları açıklamalar ve sosyal medya paylaşımlarından dolayı soruşturma başlattı
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ın açıklaması şöyle: "HDP Van milletvekili Nadir Yıldırım hakkında Twitter’da paylaştığı 'Afrin’i işgale kalkmak Kürt halkına topyekun saldırı ve savaş demektir. Buna karşı sessiz kalmak onursuzluğu kabul etmektir. Onurlu halkımız dört parça Kürdistan’da gereken cevabı verecektir. Gün harekete geçme günüdür' sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve suç işlemeye tahrik' suçlarından inceleme başlatılmıştır. HDP Kars milletvekili Ayhan Bilgen hakkında Twitter da payşlaştığı 'Afrin’den Türkiye’ye bir saldırı olmadığı halde oraya bir operasyon, başarılı olursa ülkeyi iç savaşa sürükler, başarısız olursa darbeye zemin oluşturur. 'sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçundan soruşturma başlatılmıştır."

BİLGEN'DEN TEPKİ

Ayhan Bilgen, soruşturma açılmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Bilgen, “Attığımız tweet mesajıyla barış çağrımıza soruşturma açılmış.100 yıl önce Çanakkale geçilemediği için Rus Çarı devrilmişti.Tarihten ders alınmazsa tekrar kaçınılmazdır” ifadelerini kullandı.

BAŞSAVCILIK: HABERLER VE SOSYAL MEDYA TAKİP EDİLİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Afrin operasyonu ile ilgili sosyal medya paylaşımlarının ve haberlerin takip edildiği ifade edilerek “Gerekli tespitler yapılmaktadır” açıklamasını yaptmıştı. (HABER MERKEZİ)DHA)


 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Başsavcılık'tan Afrin uyarısı: Haberler takip ediliyor

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...