20 Ocak 2018 15:57

Kapatılan Özkanlar Pazarı esnafı eylem yaptı

Kapatılan Özkanlar Pazarı'nın esnafı sözlerin tutulmaması üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı. 

Paylaş

İzmir Bayraklı Belediyesi tarafından mahkeme kararı ile kapatılan Özkanlar Pazaryeri'nde çalışan esnafın eylemleri devam ediyor. Konuyu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin gündemine taşıyan pazarcılar Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan sorunlarının çözülmesi için söz almıştı. 

Pazarın kapatılmasının üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen yeni bir pazar yerinin gösterilmemesi üzerine esnaf bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yaparak verilen sözlerin tutulmasını istediler. Açıklamada “Özkanlar Pazarı bizimdir”, “Özkanlar Pazarına sahip çık” ve “Hak, hukuk, adalet hani nerede” yazılı dövizler açıldı. 

Burada pazarcı esnafı tarafından yapılan açıklamada "Pazarlardan ekmeğimizi toplayan insanlarız. Hiç bir gerekçe gösterilmeden pazar yerimizi aldılar. Şimdi de belediye başkanlarının arasından siyasi sorunlardan dolayı mağduriyet yaşıyoruz. Hiç bir yetkili sorunumuzu dikkate almıyor ve bize çözüm sunmuyor. Bunlardan biri de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'dur. Bize yer gösterilene kadar eylemlerimiz devam edecek. Daha fazla mağduriyet yaşamak istemiyoruz". denildi. 

Özkanlar Pazarı esnafı pazartesi günü bir kez daha İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yapacak. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suriye ordusu, Ebu Zuhur Hava Üssünü ele geçirdi

SONRAKİ HABER

Sedat Yeşilköy anıldı: İş cinayetleri mücadeleyle engellenir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...