19 Ocak 2018 19:50

Doğan: Ulusal birlik Kürtlerin birçok sorununu çözer

Ulusal birlik çalışmalarında yer alan Yazar Sedat Doğan, ulusal birliğin Kürtlerin birçok sorununu çözeceğini belirtti.

Paylaş

Çatışmaların durmadığı Ortadoğu’da Kürtlerin ulusal birliği çalışmaları devam ediyor. Bölge nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturan Kürtler birlik olamamanın handikabını yaşıyor. Diyarbakır’da bir araya gelen Kürtler birlik çalışmalarına hız verdi. Birçok farklı kesimden Kürt temsilcilerin katıldığı Diyarbakır’daki toplantı sonrası çalışma grubu oluşturuldu ve bu çalışma grubu çalışmalarına devam ediyor. 
Kürt ulusal birliği çalışmaları içerisinde aktif olarak çalışan Azadi Hareketi Eski Sözcüsü Yazar Sedat Doğan, ulusal birlik ile bir halkın içerisinde bulunduğu tüm sorunların çözüme kavuşmasının amaçlandığını kaydederek, ulusal birlik çalışmalarının Kürt halkından kopuk olarak yürütülmemesi gerektiğini ifade etti.  

‘KÜRT BİRLİĞİ ORTADOĞU’DA TAMPON OLABİLİRDİ’

 Kürt yapılarına eleştirilerini sıralayan Doğan, Kürt partilerinin kendini merkeze koymaktan vazgeçmesi gerektiğini belirtti. Doğan, millet olgusunun yanlış tavırlarla bir araya gelemeyeceğini vurgulayarak, “Bir araya gelip fedakarlık ve özveride bulunacaksınız. Gerekirse birbirinize taviz vereceksiniz. Ortak bir akıl oluşturacak ve bunun etrafında birliği gerçekleştireceksiniz” ifadelerini kullandı. 

 Ortadoğu’da devam eden savaş ve Kürtlerin içerisinde bulunduğu duruma değinen Doğan, “Ortadoğu’da devam eden savaşın ana sebeplerinden biri de Kürtlerin birlik olamamasıdır. Kürtler dört parçadaki güç hinterlantlarını bir araya getirseydi burada devam eden savaşın önüne de geçebilirlerdi. Kürtler tampon olurdu. ‘Ben savaş istemiyorum kardeşim’ diyecekti” dedi. (Diyarbakır/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Uyar Çelik’te sendikalaşma mücadelesi devam ediyor

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa