Metal işçisi: Şalter inecek, bu iş bitecek!

Farklı il ve fabrikalardaki Birleşik Metal-İş üyesi işçiler, bu hafta da yaptıkları cuma yürüyüşü ile 'MESS'in dayatmalarını kabul etmiyoruz' dedi.

19 Ocak 2018 12:43
Son Güncellenme Tarihi: 19 Ocak 2018 20:14
Paylaş

 

MESS’in 3 yıllık sözleşme ve yüzde 3,2 zam dayatmalarına karşı her hafta cuma yürüyüşleri düzenleyen Birleşik Metal-İş üyesi işçiler, bu hafta da yaptıkları yürüyüşlerle mücadeleyi yükselteceklerini haykırdı.

Gebze’den Eskişehir’e, Mersin’den Bursa’ya Birleşik Metal-İş’in örgütlü olduğu MESS sözleşmesi kapsamındaki Ejot, Prysmian, SCM, Arpek, SİO Otomotiv, BOSAL, Çayırova Boru, Çimsataş, Başöz Enerji, Yücel Boru fabrikalarında cuma yürüyüşleri yapan işçiler, "Şalter inecek bu iş bitecek!” dedi. “MESS şaşırma sabrımızı taşırma” sloganlarıyla MESS’i uyaran işçiler, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganlarıyla da tüm metal işçilerine birlik çağrısı yaptı. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)


MESS DAYATMALARI KABUL EDİLMEYECEK

Öte yandan Merkez TİS Kurulunu toplayan Birleşik Metal-İş tarafından yapılan açıklamada MESS dayatmalarının kabul edilmeyeceği, mücadelenin kararlılıkla süreceği belirtildi.

İstanbul’da yapılan toplantıda, pazartesi günü yapılacak açıklamayla grev tarihinin açıklanırken, şu kararlar alındı:

“- 25 Ocak’ta metal işçileri iş çıkışlarında şehir merkezlerindeki PTT önlerinde toplanarak Başbakanlığa “grev haklarına” müdahale edilmemesi için hep birlikte uyarı amaçlı telgraf çekeceklerdir.

- 4 Şubat 2018 tarihinde Gebze‘de tüm metal işçilerinin davetli olduğu büyük bir işçi mitingi düzenlenecektir. Bu kapsamda yine tüm metal işçilerinin daha da duyarlı hale gelmesi için hazırladığımız binlerce bildiri bölgelerde dağıtılacaktır.” (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Mumia Abu Jamal’ın duruşması 27 Mart’a ertelendi

SONRAKİ HABER

Sıfır Gelecek aktivistlerinden Taksim'de eylem: COP’a güvenme iklim için harekete geç

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa