19 Ocak 2018 11:12

Bölgede kar, köy ve mahallelerin yolunu kapattı

Bölgede birçok ilde yoğun kar yağışı nedeniyle köy ve mahallenin yolu kapandı.

Paylaş

Bölgede yoğun kar yağışı nedeniyle çoğunluğu Erzurum'da olmak üzere birçok köy ve mahallenin merkezlerle olan bağlantısı kesildi.

Balkanlar üzerinden gelen yağışlı hava dalgasının etkisi altına giren Bölgede, üç gündür aralıklarla yağan kar hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle birçok kaza meydana geldi. Yoğun kar yağışı köy ve mahallelerin yollarını da kapattı. Erzurum'da kar ve tipi nedeniyle 430 mahallenin yolu kardan kapandı. Erzincan'da 162, Muş'ta 110, Ağrı'da 51, Kars'ta 39, Ardahan'da 24 ve Iğdır'da 5 köy oluna ulaşım sağlanamıyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Özel İdare ekipleri, karın geçit vermediği yerleşim birimlerini açmak için aralıksız çalışıyor.

HAKKARİ’DE 15 KÖY, 42 MEZRA YOLU ULAŞIMA KAPANDI
 
Hakkari'de yoğun kar yağışı nedeniyle il ve ilçelere bağlı 15 köy, 42 mezra yolu ulaşıma kapandı.

Hakkari kent merkezinde uzun bir aradan sonra bugün kar yağışı etkili olmaya başladı. Sabahın erken saatlerinde başlayan kar, kenti beyaza bürüdü. Kar kalanlığının yaklaşık 10 santimetreyi bulduğu Hakkari'de 15 köy ve 42 mezra yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi'ne bağlı karla mücadele ekipleri etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle kapalı köy ve mezra sayısının aratacağını söyledi.

Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü ekipleri, bölge genelinin bugün aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin edildiğini bildirdi. Güney ve güney batılı yönlerden zaman zaman saatteki hızı 40-60 kilometreye çıkan rüzgarın beklendiğini belirten uzmanlar, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, tipi, buzlanma ve don olaylarına karşı yetkililerin, vatandaşların ve özellikle sürücülerin dikkatli, tedbirli olmalarını istedi. (DHA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Brezilya’da bir araç plaja daldı, 1 bebek öldü

SONRAKİ HABER

Sultangazi'de atölyenin tavanı aşırı yükten çöktü: 1 işçi yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa