18 Ocak 2018 17:05

‘Sevmek Zamanı’  yenilenmiş  haliyle !f İstanbul’da

Yönetmen Metin Erksan’ın “Sevmek Zamanı” filminin restore edilmiş kopyası !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde izleyicilerle buluşacak.

Paylaş

Yönetmen Metin Erksan’ın “Sevmek Zamanı” filminin restore edilmiş kopyası !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde izleyicilerle buluşacak. ‘Tüm Zamanların En iyi Türkiye Filmleri’ listesinin ilk sıralarında yer alan “Sevmek Zamanı” Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema Televizyon Merkezi öğrencileri tarafından yenilendi. 

Müşfik Kenter ve Sema Özcan’ın başrollerini oynadığı film, Büyükada’da bir zengin evinde boyacılık yapan Halil adlı bir adamın, evde karşılaştığı bir kadın fotoğrafına aşık olmasını ve onun suretine saplanıp kalışını konu alıyor. Erksan’ın biçimsel yeniliği ve Yeşilçam sinemasına aykırılığı nedeniyle döneminde gösterecek sinema salonu bile bulamayan film yıllar içerisinde bir külte dönüştü. Film, 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında 15-25 Şubat tarihleri arasında sinemaseverlerin karşısına çıkacak. (MA)

ÖNCEKİ HABER

Brexit yasası Avam Kamarası’ndan geçti

SONRAKİ HABER

İspanya Komünist Partisi (Marksist-Leninist) 9. kongresini topladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa